Companie
Detalii identificare
Nume firmăBLAJ GAZINSTAL-CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare23281363 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000379081
EUIDROONRC.J2008000379081
Data înființării15.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
AdresaJibert, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
209.673
Profit (Lei)
3.197
Număr angajați
3
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 209.673 | 3.197 | 266 | 398.425 | 177.992 | 78.644 | -141.789 | 3 |
| 2023 | 309.352 | 8.789 | 732 | 298.534 | 17.752 | 135.796 | -144.986 | 2 |
| 2022 | 252.782 | 45.189 | 3.766 | 273.302 | 18.276 | 101.251 | -153.775 | 2 |
| 2021 | 171.095 | 0 | 0 | 309.109 | 19.989 | 90.156 | -198.964 | 2 |
| 2020 | 123.192 | 0 | 0 | 276.850 | 34.767 | 137.540 | -104.543 | 2 |
| 2019 | 137.464 | 0 | 0 | 252.601 | 49.546 | 137.956 | -65.099 | 1 |
| 2018 | 117.875 | 0 | 0 | 218.886 | 64.323 | 123.813 | -30.750 | 2 |
| 2017 | 181.837 | 36.909 | 3.076 | 181.629 | 27.260 | 166.537 | 14.847 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.25%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.82
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.25%
Profit net per salariat
1.066 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.52% | 2.84% | 17.88% | 0% | 0% | 0% | 0% | 20.3% |
| Marjă profit brut | 2.57% | 3.77% | 18.88% | 0% | 0% | 0% | 0% | 21.3% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -2.25% | -6.06% | -29.39% | 0% | 0% | 0% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 1.066 Lei | 4.395 Lei | 22.595 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 18.455 Lei |
Viteza rotație active
0.82
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
41.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.82 | 2.01 | 2.11 | 1.55 | 0.71 | 0.73 | 0.63 | 0.94 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.51 | 1.69 | 1.38 | 6.87 |
| Durata medie încasare creanțe | 41.49 zile | 62.77 zile | 53.43 zile | 67.94 zile | 101.22 zile | 89.9 zile | 101.72 zile | 274.61 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 69.891 Lei | 154.676 Lei | 126.391 Lei | 85.548 Lei | 61.596 Lei | 137.464 Lei | 58.938 Lei | 90.919 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
69.36%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.45 | 0.37 | 0.29 | 0.5 | 0.55 | 0.57 | 0.92 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.45 | 0.37 | 0.29 | 0.2 | 0.22 | 0.18 | 0.77 |
| Pondere active imobilizate | 69.36% | 11.56% | 15.29% | 18.15% | 20.18% | 26.42% | 34.19% | 14.07% |
| Pondere active circulante | 30.64% | 88.44% | 84.71% | 81.85% | 79.82% | 73.58% | 65.81% | 85.93% |
©Firme.ro