Companie
Detalii identificare
Nume firmăWHITE STAR COMMUNICATION SRL
Cod unic de înregistrare RO 23301959 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008002701408
EUIDROONRC.J2008002701408
Data înființării18.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7320
Această clasă include:
-servicii de investigare a potenţialului pieţei, acceptarea şi familiarizarea cu produsele noi, comportamentul cumpărătorilor faţă de produse şi servicii, inclusiv analiza statistică a rezultatelor în scopul promovării si dezvoltării de produse noi -servicii de sondare a opiniei publice despre probleme politice, economice şi sociale, inclusiv analiza statistică a rezultatelor
-servicii de investigare a potenţialului pieţei, acceptarea şi familiarizarea cu produsele noi, comportamentul cumpărătorilor faţă de produse şi servicii, inclusiv analiza statistică a rezultatelor în scopul promovării si dezvoltării de produse noi -servicii de sondare a opiniei publice despre probleme politice, economice şi sociale, inclusiv analiza statistică a rezultatelor
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorPublicitate si activitati de studiere a pietei
Obiect activitateActivitati de studiere a pietei si de sondare a opiniei publice
Informații de contact
Adresastr. Odobesti nr. 11, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
479.570
Profit (Lei)
134.605
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 479.570 | 134.605 | 11.217 | 256.804 | 145.261 | 221.136 | 112.280 | 1 |
| 2023 | 289.786 | 0 | 0 | 350.379 | 217.005 | 109.262 | -22.325 | 1 |
| 2022 | 516.183 | 13.113 | 1.093 | 356.824 | 292.874 | 438.953 | 375.003 | 1 |
| 2021 | 436.266 | 65.083 | 5.424 | 310.794 | 254.765 | 447.919 | 391.890 | 0 |
| 2020 | 317.000 | 47.552 | 3.963 | 93.866 | 41.263 | 379.410 | 326.807 | 0 |
| 2019 | 276.210 | 81.463 | 6.789 | 117.592 | 53.917 | 342.930 | 279.255 | 0 |
| 2018 | 185.530 | 88.582 | 7.382 | 137.221 | 70.576 | 264.437 | 197.792 | 0 |
| 2017 | 179.899 | 75.702 | 6.309 | 29.544 | 1.999 | 136.755 | 109.210 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.86
Viteza rotație active
1.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
134.605 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.07% | 0% | 2.54% | 14.92% | 15% | 29.49% | 47.75% | 42.08% |
| Marjă profit brut | 30% | 0% | 5.8% | 17.63% | 17.71% | 32.56% | 50.75% | 45.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 3.5% | 16.61% | 14.55% | 29.17% | 44.79% | 69.32% |
| Profit net per salariat | 134.605 Lei | 0 Lei | 13.113 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 75.702 Lei |
Viteza rotație active
1.31
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
96.6 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.31 | 0.89 | 0.71 | 0.62 | 0.75 | 0.7 | 0.55 | 1.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 96.6 zile | 125.58 zile | 302.06 zile | 348.11 zile | 415.24 zile | 437.29 zile | 519.71 zile | 278.59 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 479.570 Lei | 289.786 Lei | 516.183 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 179.899 Lei |
Lichiditate curentă
0.86
Lichiditate imediată
0.86
Pondere active imobilizate
39.65%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.86 | 0.31 | 1.23 | 1.44 | 4.04 | 2.92 | 1.93 | 4.63 |
| Lichiditate imediată | 0.86 | 0.31 | 1.23 | 1.44 | 4.04 | 2.92 | 1.93 | 4.63 |
| Pondere active imobilizate | 39.65% | 66.51% | 40.02% | 36.26% | 9.81% | 13.59% | 21.07% | 1.44% |
| Pondere active circulante | 60.35% | 33.49% | 59.98% | 63.74% | 90.19% | 86.41% | 78.93% | 98.56% |
©Firme.ro