Companie
Detalii identificare
Nume firmăEXPERT KISS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 23315644 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/677/2008
EUIDROONRC.J12/677/2008
Data înființării19.02.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Donath nr. 146A, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
584.927
Profit (Lei)
387.896
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 584.927 | 387.896 | 32.325 | 104.891 | 11.473 | 478.146 | 388.136 | 0 |
| 2023 | 368.006 | 323.801 | 26.983 | 33.185 | 3.262 | 402.254 | 375.739 | 1 |
| 2022 | 571.008 | 501.553 | 41.796 | 57.385 | 4.319 | 579.857 | 530.199 | 1 |
| 2021 | 287.020 | 230.851 | 19.238 | 54.769 | 5.377 | 495.684 | 449.700 | 1 |
| 2020 | 304.484 | 227.539 | 18.962 | 35.766 | 0 | 582.701 | 550.343 | 1 |
| 2019 | 595.439 | 427.829 | 35.652 | 34.543 | 0 | 564.467 | 533.332 | 1 |
| 2018 | 381.369 | 324.155 | 27.013 | 10.883 | 0 | 537.310 | 529.835 | 1 |
| 2017 | 281.295 | 235.203 | 19.600 | 23.256 | 0 | 460.731 | 440.883 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
66.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.94%
Lichiditate curentă
4.56
Viteza rotație active
1.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
66.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.94%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 66.32% | 87.99% | 87.84% | 80.43% | 74.73% | 71.85% | 85% | 83.61% |
| Marjă profit brut | 78.67% | 89.03% | 88.82% | 81.41% | 75.22% | 72.85% | 86% | 84.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.94% | 86.18% | 94.6% | 51.33% | 41.34% | 80.22% | 61.18% | 53.35% |
| Profit net per salariat | n/a | 323.801 Lei | 501.553 Lei | 230.851 Lei | 227.539 Lei | 427.829 Lei | 324.155 Lei | 235.203 Lei |
Viteza rotație active
1.19
Viteza rotație stocuri
25.41
Durata medie încasare creanțe
115.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.19 | 0.91 | 0.98 | 0.57 | 0.52 | 1.05 | 0.71 | 0.61 |
| Viteza rotație stocuri | 25.41 | 32.56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 245.25 | 180.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 115.78 zile | 147.52 zile | 153.01 zile | 191.99 zile | 191.83 zile | 113.27 zile | 74.24 zile | 109.26 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 368.006 Lei | 571.008 Lei | 287.020 Lei | 304.484 Lei | 595.439 Lei | 381.369 Lei | 281.295 Lei |
Lichiditate curentă
4.56
Lichiditate imediată
4.34
Pondere active imobilizate
2.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.56 | 12.12 | 10.1 | 9.05 | 16.29 | 16.34 | 49.37 | 19.81 |
| Lichiditate imediată | 4.34 | 11.78 | 10.1 | 9.05 | 16.29 | 16.34 | 49.23 | 19.74 |
| Pondere active imobilizate | 2.34% | 0.8% | 0.74% | 1.07% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 97.66% | 99.2% | 99.26% | 98.93% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro