Companie
Detalii identificare
Nume firmăDORIN CONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 23419289 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/280/2008
EUIDROONRC.J01/280/2008
Data înființării03.03.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaScărişoara nr. 59C, Miceşti, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
623.400
Profit (Lei)
-28.228
Număr angajați
4
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 623.400 | -28.228 | -2.352 | 402.567 | 16.504 | 165.943 | -220.120 | 4 |
| 2023 | 306.508 | 0 | 0 | 393.754 | 28.019 | 215.024 | -150.711 | 5 |
| 2022 | 866.957 | 33.843 | 2.820 | 275.030 | 39.614 | 207.714 | -27.702 | 5 |
| 2021 | 917.501 | 11.163 | 930 | 412.319 | 74.821 | 275.953 | -61.545 | 9 |
| 2020 | 593.989 | 0 | 0 | 373.877 | 123.861 | 177.308 | -72.708 | 6 |
| 2019 | 589.962 | 0 | 0 | 375.629 | 138.370 | 246.152 | 8.893 | 6 |
| 2018 | 753.528 | 115.793 | 9.649 | 280.895 | 176.499 | 239.952 | 135.556 | 3 |
| 2017 | 227.946 | 43.003 | 3.584 | 131.365 | 17.153 | 131.778 | 19.763 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-4.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.82%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
3.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-4.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.82%
Profit net per salariat
-7.057 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -4.53% | 0% | 3.9% | 1.22% | 0% | 0% | 15.37% | 18.87% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 4.91% | 2.22% | 0% | 0% | 16.37% | 19.98% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.82% | 0% | -122.17% | -18.14% | 0% | 0% | 85.42% | 100% |
| Profit net per salariat | -7.057 Lei | 0 Lei | 6.769 Lei | 1.240 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 38.598 Lei | 43.003 Lei |
Viteza rotație active
3.42
Viteza rotație stocuri
8.99
Durata medie încasare creanțe
41.57 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.42 | 1.26 | 3.51 | 2.62 | 1.97 | 1.53 | 1.81 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 8.99 | 3.04 | 21.12 | 26.8 | 23.15 | 21.1 | 64.99 | 6.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 41.57 zile | 105.72 zile | 60.82 zile | 64.04 zile | 49.65 zile | 51.77 zile | 19.2 zile | 68.25 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 155.850 Lei | 61.302 Lei | 173.391 Lei | 101.945 Lei | 98.998 Lei | 98.327 Lei | 251.176 Lei | 227.946 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
9.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.55 | 0.76 | 0.67 | 0.47 | 0.66 | 0.85 | 1 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.29 | 0.61 | 0.59 | 0.41 | 0.58 | 0.81 | 0.73 |
| Pondere active imobilizate | 9.05% | 11.53% | 16.02% | 21.33% | 41.13% | 35.98% | 42.38% | 11.52% |
| Pondere active circulante | 90.95% | 88.47% | 83.98% | 78.67% | 58.87% | 64.02% | 57.62% | 88.48% |
©Firme.ro