Companie
Detalii identificare
Nume firmăD & D PRODUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 23459860 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000446020
EUIDROONRC.J2008000446020
Data înființării07.03.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaArmoniei nr. 6, Zărand, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
699.664
Profit (Lei)
48.092
Număr angajați
8
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 699.664 | 48.092 | 4.008 | 68.355 | 23.544 | 108.914 | 64.103 | 8 |
| 2023 | 676.016 | 80.989 | 6.749 | 37.374 | 17.112 | 105.541 | 85.279 | 7 |
| 2022 | 663.477 | 30.165 | 2.514 | 62.356 | 26.019 | 66.742 | 30.405 | 8 |
| 2021 | 608.455 | 74.402 | 6.200 | 51.636 | 13.970 | 112.227 | 74.642 | 8 |
| 2020 | 525.649 | 41.171 | 3.431 | 41.406 | 3.263 | 79.452 | 41.411 | 7 |
| 2019 | 788.473 | 198.317 | 16.526 | 67.960 | 110.988 | 155.529 | 198.557 | 10 |
| 2018 | 698.356 | 34.079 | 2.840 | 31.172 | 0 | 65.491 | 34.319 | 11 |
| 2017 | 659.948 | 100.739 | 8.395 | 63.461 | 106.443 | 74.735 | 117.717 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75.02%
Lichiditate curentă
1.59
Viteza rotație active
5.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75.02%
Profit net per salariat
6.012 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.87% | 11.98% | 4.55% | 12.23% | 7.83% | 25.15% | 4.88% | 15.26% |
| Marjă profit brut | 8.25% | 12.83% | 5.53% | 13.13% | 8.61% | 26.15% | 5.88% | 16.27% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 75.02% | 94.97% | 99.21% | 99.68% | 99.42% | 99.88% | 99.3% | 85.58% |
| Profit net per salariat | 6.012 Lei | 11.570 Lei | 3.771 Lei | 9.300 Lei | 5.882 Lei | 19.832 Lei | 3.098 Lei | 11.193 Lei |
Viteza rotație active
5.28
Viteza rotație stocuri
82.04
Durata medie încasare creanțe
2.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.28 | 5.51 | 7.15 | 4.82 | 6.35 | 2.96 | 10.66 | 3.64 |
| Viteza rotație stocuri | 82.04 | 85.29 | 52.21 | 53.29 | 41.96 | 49.48 | 46.1 | 42.42 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.99 zile | 3.91 zile | 1.3 zile | 0.87 zile | 7.2 zile | 9.63 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 87.458 Lei | 96.574 Lei | 82.935 Lei | 76.057 Lei | 75.093 Lei | 78.847 Lei | 63.487 Lei | 73.328 Lei |
Lichiditate curentă
1.59
Lichiditate imediată
1.47
Pondere active imobilizate
17.77%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.59 | 2.82 | 1.07 | 2.17 | 1.92 | 2.29 | 2.1 | 1.18 |
| Lichiditate imediată | 1.47 | 2.61 | 0.87 | 1.95 | 1.62 | 2.05 | 1.61 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 17.77% | 13.95% | 28.05% | 11.07% | 3.94% | 41.64% | 0% | 58.75% |
| Pondere active circulante | 82.23% | 86.05% | 71.95% | 88.93% | 96.06% | 58.36% | 100% | 41.25% |
©Firme.ro