Companie
Detalii identificare
Nume firmăM.M. MARINE NAUTIC SRL
Cod unic de înregistrare RO 23572567 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/257/2008
EUIDROONRC.J51/257/2008
Data înființării24.03.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3315
Această clasă include repararea şi întreţinerea navelor şi bărcilor. Totuşi reconstrucţia industrială şi reparaţiile capitale ale navelor se clasifică în diviziunea 30. Această clasă include:
-repararea şi întreţinerea curentă a navelor -repararea şi întreţinerea ambarcaţiunilor de agrement Această clasă exclude: -reconstrucţia industrială a navelor,
301 -repararea motoarelor de nave şi bărci,
3312 -dezmembrarea navelor,
3831
-repararea şi întreţinerea curentă a navelor -repararea şi întreţinerea ambarcaţiunilor de agrement Această clasă exclude: -reconstrucţia industrială a navelor,
301 -repararea motoarelor de nave şi bărci,
3312 -dezmembrarea navelor,
3831
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorRepararea, intretinerea si instalarea masinilor si echipamentelor
Obiect activitateRepararea si intretinerea navelor si barcilor
Informații de contact
AdresaFlacăra nr. 99Bis, Călăraşi, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
127.383
Profit (Lei)
-40.424
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 127.383 | -40.424 | -3.369 | 102.905 | 41.393 | 356.181 | 294.669 | 1 |
| 2023 | 157.779 | 0 | 0 | 74.862 | 39.743 | 368.260 | 335.116 | 1 |
| 2022 | 104.075 | 0 | 0 | 47.464 | 31.686 | 377.951 | 357.672 | 1 |
| 2021 | 115.003 | 0 | 0 | 45.939 | 31.686 | 403.532 | 384.722 | 1 |
| 2020 | 326.069 | 0 | 0 | 587.856 | 31.686 | 429.542 | -126.824 | 1 |
| 2019 | 118.024 | 10.993 | 916 | 616.212 | 31.686 | 479.759 | -104.963 | 1 |
| 2018 | 182.899 | 0 | 0 | 593.186 | 686 | 481.774 | -115.956 | 2 |
| 2017 | 273.027 | 0 | 0 | 536.226 | 686 | 463.435 | -76.335 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-31.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.72%
Lichiditate curentă
3.46
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-31.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13.72%
Profit net per salariat
-40.424 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -31.73% | 0% | 0% | 0% | 0% | 9.31% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -13.72% | 0% | 0% | 0% | 0% | -10.47% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -40.424 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 10.993 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
0.51
Durata medie încasare creanțe
301.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.39 | 0.25 | 0.26 | 0.71 | 0.23 | 0.38 | 0.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0.51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 301.49 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 127.383 Lei | 157.779 Lei | 104.075 Lei | 115.003 Lei | 326.069 Lei | 118.024 Lei | 91.450 Lei | 136.514 Lei |
Lichiditate curentă
3.46
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
10.41%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.46 | 4.92 | 7.96 | 8.78 | 0.73 | 0.78 | 0.81 | 0.86 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 4.92 | 7.96 | 8.78 | 0.73 | 0.78 | 0.81 | 0.86 |
| Pondere active imobilizate | 10.41% | 9.74% | 7.74% | 7.28% | 6.87% | 6.2% | 0.14% | 0.15% |
| Pondere active circulante | 89.59% | 90.26% | 92.26% | 92.72% | 93.13% | 93.8% | 99.86% | 99.85% |
©Firme.ro