Companie
Detalii identificare
Nume firmăSERVICII SI COMERT DA FRANCO SRL
Cod unic de înregistrare2357779 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991001984400
EUIDROONRC.J1991001984400
Data înființării10.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1085
Această clasă include fabricarea de mâncăruri gata pregătite (adică preparate, condimentate şi gătite). Aceste mâncăruri sunt de obicei ambalate şi etichetate pentru a fi revândute. Această clasă nu include mâncărurile preparate pentru consumul imediat, ca atare, în restaurante. Pentru a fi considerat un fel de mâncare, preparatul trebuie sa conţină minimum doua ingrediente distincte (fără condimente) Această clasă include:
-fabricarea mâncărurilor din carne, inclusiv carne de pasăre -fabricarea mâncărurilor din peşte, inclusiv peşte cu cartofi prăjiţi -fabricarea mâncărurilor preparate din legume -fabricarea de pizza congelată sau altfel conservată
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de specialităţi locale şi naţionale Această clasă exclude: -fabricarea mâncărurilor preparate proaspăt sau mâncărurilor cu mai puţin de doua ingrediente,
clasă corespondentă în diviziunea 10 -fabricarea mâncarurilor preparate perisabile,
1089 -vânzarea cu amănuntul, în magazine, a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4711, 4729 -vânzarea cu ridicata a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4638 -activitatea desfăşurată de furnizorii de servicii alimentare,
5629
-fabricarea mâncărurilor din carne, inclusiv carne de pasăre -fabricarea mâncărurilor din peşte, inclusiv peşte cu cartofi prăjiţi -fabricarea mâncărurilor preparate din legume -fabricarea de pizza congelată sau altfel conservată
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea de specialităţi locale şi naţionale Această clasă exclude: -fabricarea mâncărurilor preparate proaspăt sau mâncărurilor cu mai puţin de doua ingrediente,
clasă corespondentă în diviziunea 10 -fabricarea mâncarurilor preparate perisabile,
1089 -vânzarea cu amănuntul, în magazine, a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4711, 4729 -vânzarea cu ridicata a mâncărurilor preparate şi a felurilor de mâncare,
4638 -activitatea desfăşurată de furnizorii de servicii alimentare,
5629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea de mancaruri preparate
Informații de contact
Adresastr. Bailesti nr. 39, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
95.259
Profit (Lei)
34.165
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95.259 | 34.165 | 2.847 | 2.314 | 1.070.905 | 254.844 | 1.323.435 | 0 |
| 2024 | 85.822 | 22.894 | 1.908 | 267 | 1.102.021 | 210.410 | 1.312.164 | 0 |
| 2023 | 76.465 | 28.011 | 2.334 | 2.183 | 1.142.093 | 191.523 | 1.331.433 | 0 |
| 2022 | 67.314 | 14.152 | 1.179 | 545 | 1.167.855 | 136.112 | 1.303.422 | 0 |
| 2021 | 57.167 | 1.759 | 147 | -2 | 1.202.204 | 177.679 | 1.379.885 | 0 |
| 2020 | 64.243 | 52.471 | 4.373 | 20 | 1.236.779 | 279.367 | 1.516.126 | 1 |
| 2019 | 63.169 | 44.193 | 3.683 | 3.502 | 226 | 230.378 | 227.102 | 1 |
| 2018 | 61.885 | 37.391 | 3.116 | 1.205 | 226 | 183.889 | 182.910 | 1 |
| 2017 | 61.655 | 47.589 | 3.966 | 936 | 226 | 146.228 | 145.518 | 1 |
| 2016 | 55.114 | 45.213 | 3.768 | 1.002 | 226 | 98.706 | 97.930 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
35.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.58%
Lichiditate curentă
110.13
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.58%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.87% | 26.68% | 36.63% | 21.02% | 3.08% | 81.68% | 69.96% | 60.42% | 77.19% | 82.04% |
| Marjă profit brut | 42.56% | 31.64% | 42.64% | 23.81% | 6.08% | 84.68% | 72.96% | 63.42% | 80.19% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.58% | 1.74% | 2.1% | 1.09% | 0.13% | 3.46% | 19.46% | 20.44% | 32.7% | 46.17% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 52.471 Lei | 44.193 Lei | 37.391 Lei | 47.589 Lei | 45.213 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
21.71
Durata medie încasare creanțe
99.17 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.07 | 0.06 | 0.05 | 0.04 | 0.04 | 0.27 | 0.34 | 0.42 | 0.56 |
| Viteza rotație stocuri | 21.71 | 19.56 | 13.01 | 11.45 | 9.73 | 10.93 | 14.4 | 14.11 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.17 zile | 22.73 zile | 852.96 zile | 693.24 zile | 1086.18 zile | 1552.19 zile | 1263.69 zile | 1007.13 zile | 825.31 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 64.243 Lei | 63.169 Lei | 61.885 Lei | 61.655 Lei | 55.114 Lei |
Lichiditate curentă
110.13
Lichiditate imediată
108.24
Pondere active imobilizate
80.78%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 110.13 | 788.05 | 87.73 | 249.75 | -88839.5 | 13968.35 | 65.78 | 152.6 | 156.23 | 98.51 |
| Lichiditate imediată | 108.24 | 771.62 | 85.04 | 238.96 | -85901 | 13674.55 | 64.53 | 148.96 | 156.23 | 98.51 |
| Pondere active imobilizate | 80.78% | 83.97% | 85.64% | 89.56% | 87.12% | 81.57% | 0.1% | 0.12% | 0.15% | 0.23% |
| Pondere active circulante | 19.22% | 16.03% | 14.36% | 10.44% | 12.88% | 18.43% | 99.9% | 99.88% | 99.85% | 99.77% |
©Firme.ro