Companie
Detalii identificare
Nume firmăHD & N ROTO MOULDING SRL
Cod unic de înregistrare RO 23621740 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1256/2008
EUIDROONRC.J35/1256/2008
Data înființării31.03.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3099
Această clasă include:
-fabricarea de vehicule tractate manual: cărucioare de bagaje, sănii, cărucioare pentru cumpărături etc. -fabricarea de vehicule cu tracţiune animală: şarete, căruţe trase de măgari, cotigi, dricuri etc. Această clasă exclude: -cărucioare de lucru, fie că sunt sau nu dotate cu echipament de ridicat sau manipulat, fie că sunt sau nu autopropulsate, de tipul celor utilizate în fabrici (inclusiv cărucioare şi roabe),
2822 -cărucioare decorative pentru restaurante, cum ar fi cărucioare pentru desert, cărucioare pentru mâncare,
3101
-fabricarea de vehicule tractate manual: cărucioare de bagaje, sănii, cărucioare pentru cumpărături etc. -fabricarea de vehicule cu tracţiune animală: şarete, căruţe trase de măgari, cotigi, dricuri etc. Această clasă exclude: -cărucioare de lucru, fie că sunt sau nu dotate cu echipament de ridicat sau manipulat, fie că sunt sau nu autopropulsate, de tipul celor utilizate în fabrici (inclusiv cărucioare şi roabe),
2822 -cărucioare decorative pentru restaurante, cum ar fi cărucioare pentru desert, cărucioare pentru mâncare,
3101
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor mijloace de transport
Obiect activitateFabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
Informații de contact
AdresaUrseni, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
29.810
Profit (Lei)
8.496
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 29.810 | 8.496 | 708 | 5.571 | 14.876 | 24.417 | 33.722 | 0 |
| 2023 | 13.080 | 5.378 | 448 | 3.556 | 15.392 | 24.260 | 36.096 | 0 |
| 2022 | 46.200 | 30.466 | 2.539 | 15.600 | 16.209 | 30.109 | 30.718 | 0 |
| 2021 | 40.685 | 30.495 | 2.541 | 302 | 16.424 | 175.508 | 191.630 | 0 |
| 2020 | 26.615 | 17.041 | 1.420 | 415 | 16.940 | 159.349 | 175.874 | 0 |
| 2019 | 41.400 | 30.492 | 2.541 | 1.975 | 17.456 | 185.479 | 200.960 | 0 |
| 2018 | 62.175 | 48.949 | 4.079 | 5.129 | 17.972 | 157.625 | 170.468 | 0 |
| 2017 | 179.815 | 124.399 | 10.367 | 10.823 | 18.488 | 134.497 | 142.162 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.19%
Lichiditate curentă
4.38
Viteza rotație active
0.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.19%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.5% | 41.12% | 65.94% | 74.95% | 64.03% | 73.65% | 78.73% | 69.18% |
| Marjă profit brut | 33.93% | 47.85% | 68.88% | 77.75% | 66.77% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 25.19% | 14.9% | 99.18% | 15.91% | 9.69% | 15.17% | 28.71% | 87.51% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.76
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
29.77 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.76 | 0.33 | 1 | 0.21 | 0.15 | 0.2 | 0.35 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 1.25 | 4.42 | 3.89 | 2.54 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 29.77 zile | 169.66 zile | 16.68 zile | 1152.96 zile | 1762.46 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.38
Lichiditate imediată
4.38
Pondere active imobilizate
37.86%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.38 | 6.82 | 1.93 | 581.15 | 383.97 | 93.91 | 30.73 | 12.43 |
| Lichiditate imediată | 4.38 | 3.88 | 1.26 | 546.52 | 358.77 | 93.91 | 30.73 | 12.43 |
| Pondere active imobilizate | 37.86% | 38.82% | 35% | 8.56% | 9.61% | 8.6% | 10.23% | 12.08% |
| Pondere active circulante | 62.14% | 61.18% | 65% | 91.44% | 90.39% | 91.4% | 89.77% | 87.92% |
©Firme.ro