Companie
Detalii identificare
Nume firmăELVIO AGRO SRL
Cod unic de înregistrare RO 23687087 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000258212
EUIDROONRC.J2008000258212
Data înființării10.04.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaIspas Făgărăşanul nr. 27, Grindu, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.779.037
Profit (Lei)
456.758
Număr angajați
10
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.779.037 | 456.758 | 38.063 | 3.716.311 | 1.616.929 | 2.907.777 | 808.395 | 10 |
| 2024 | 2.834.790 | -891.680 | -74.307 | 4.524.245 | 1.933.198 | 2.942.684 | 351.637 | 10 |
| 2023 | 2.417.059 | 0 | 0 | 4.305.663 | 2.231.486 | 3.359.885 | 1.285.708 | 10 |
| 2022 | 5.270.996 | 661.423 | 55.119 | 3.958.061 | 2.709.264 | 3.133.149 | 1.884.352 | 11 |
| 2021 | 3.756.342 | 527.108 | 43.926 | 4.160.433 | 2.611.485 | 2.978.092 | 1.429.144 | 12 |
| 2020 | 1.918.614 | 63.881 | 5.323 | 4.422.237 | 3.094.772 | 2.655.207 | 1.327.742 | 12 |
| 2019 | 3.266.988 | 670.861 | 55.905 | 2.437.854 | 1.528.411 | 2.359.678 | 1.450.235 | 12 |
| 2018 | 2.806.285 | 524.987 | 43.749 | 1.683.388 | 1.432.149 | 1.586.903 | 1.335.664 | 12 |
| 2017 | 3.210.801 | 1.008.667 | 84.056 | 1.872.239 | 1.302.713 | 2.160.363 | 1.590.837 | 14 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.5%
Lichiditate curentă
0.78
Viteza rotație active
0.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.5%
Profit net per salariat
45.676 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.09% | -31.45% | 0% | 12.55% | 14.03% | 3.33% | 20.53% | 18.71% | 31.41% |
| Marjă profit brut | 12.09% | 0% | 0% | 13.45% | 15.11% | 4.12% | 21.36% | 19.56% | 33.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 56.5% | -253.58% | 0% | 35.1% | 36.88% | 4.81% | 46.26% | 39.31% | 63.4% |
| Profit net per salariat | 45.676 Lei | -89.168 Lei | 0 Lei | 60.129 Lei | 43.926 Lei | 5.323 Lei | 55.905 Lei | 43.749 Lei | 72.048 Lei |
Viteza rotație active
0.84
Viteza rotație stocuri
1.6
Durata medie încasare creanțe
35.26 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.84 | 0.58 | 0.43 | 0.9 | 0.67 | 0.33 | 0.84 | 0.93 | 0.93 |
| Viteza rotație stocuri | 1.6 | 1.11 | 0.76 | 2.21 | 1.57 | 0.86 | 2.37 | 2.5 | 3.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 35.26 zile | 12.16 zile | 9.78 zile | 5.94 zile | 5.34 zile | 26.17 zile | 83.43 zile | 51.41 zile | 67.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 377.904 Lei | 283.479 Lei | 241.706 Lei | 479.181 Lei | 313.029 Lei | 159.885 Lei | 272.249 Lei | 233.857 Lei | 229.343 Lei |
Lichiditate curentă
0.78
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
35.74%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.78 | 0.65 | 0.78 | 0.79 | 0.72 | 0.6 | 0.97 | 0.94 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.08 | 0.05 | 0.19 | 0.14 | 0.1 | 0.4 | 0.28 | 0.71 |
| Pondere active imobilizate | 35.74% | 39.65% | 39.91% | 46.37% | 46.72% | 53.82% | 39.31% | 47.44% | 37.62% |
| Pondere active circulante | 64.26% | 60.35% | 60.09% | 53.63% | 53.28% | 46.18% | 60.69% | 52.56% | 62.38% |
©Firme.ro