Companie
Detalii identificare
Nume firmăGENERAL CONSTRUCT COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 23693712 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/396/2008
EUIDROONRC.J19/396/2008
Data înființării10.04.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCetăţuia, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
352.746
Profit (Lei)
-157.842
Număr angajați
3
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 352.746 | -157.842 | -13.154 | 385.607 | 275.953 | 1.428 | -108.226 | 3 |
| 2024 | 761.496 | 77.372 | 6.448 | 389.966 | 417.448 | 22.134 | 49.616 | 4 |
| 2023 | 932.840 | 77.283 | 6.440 | 457.972 | 424.033 | 13.028 | -20.911 | 5 |
| 2022 | 686.071 | 393 | 33 | 390.217 | 279.935 | 12.083 | -98.194 | 6 |
| 2021 | 700.857 | 0 | 0 | 256.679 | 144.886 | 13.203 | -98.587 | 8 |
| 2020 | 499.468 | 0 | 0 | 183.071 | 99.585 | 39.925 | -43.561 | 6 |
| 2019 | 32.329 | 10.918 | 910 | 43.178 | 0 | 18.510 | -24.668 | 1 |
| 2018 | 18.682 | 18.722 | 1.560 | 55.052 | 28 | 19.438 | -35.586 | 0 |
| 2017 | 9.150 | 598 | 50 | 64.886 | 466 | 9.161 | -55.259 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-44.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0
Viteza rotație active
1.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-44.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-52.614 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -44.75% | 10.16% | 8.28% | 0.06% | 0% | 0% | 33.77% | 100.21% | 6.54% |
| Marjă profit brut | 0% | 12.5% | 9.09% | 0.97% | 0% | 0% | 35.39% | 104.11% | 9.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | -369.58% | -0.4% | 0% | 0% | -44.26% | -52.61% | -1.08% |
| Profit net per salariat | -52.614 Lei | 19.343 Lei | 15.457 Lei | 66 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 10.918 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.27
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.32 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.27 | 1.73 | 2.13 | 2.35 | 4.43 | 3.58 | 1.75 | 0.96 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 69.02 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18.94 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.32 zile | 10.3 zile | 4.57 zile | 0.03 zile | 0.03 zile | 7.99 zile | 4.53 zile | 18.09 zile | 183.5 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 117.582 Lei | 190.374 Lei | 186.568 Lei | 114.345 Lei | 87.607 Lei | 83.245 Lei | 32.329 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
99.49%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 0.06 | 0.03 | 0.03 | 0.05 | 0.22 | 0.43 | 0.35 | 0.14 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.06 | 0.03 | 0.01 | 0.05 | 0.22 | 0.43 | 0.35 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 99.49% | 94.96% | 97.02% | 95.86% | 91.65% | 71.38% | 0% | 0.14% | 4.84% |
| Pondere active circulante | 0.51% | 5.04% | 2.98% | 4.14% | 8.35% | 28.62% | 100% | 99.86% | 95.16% |
©Firme.ro