Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRO CONSULTING INTERNATIONAL SRL
Cod unic de înregistrare23787760 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000788265
EUIDROONRC.J2008000788265
Data înființării24.04.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8532
Această clasă include asigurarea învăţământul specific ce pune accentul pe specializarea şi instruirea pe obiecte de studiu, care combină cunoştinţele teoretice de bază cu abilităţile practice necesare în actuala sau viitoarea meserie. Scopul unui program poate varia de la pregătirea elevului pentru un domeniu general de activitate, până la pregătirea lui pentru un domeniu specific. Această clasă include:
-învăţământ tehnic şi profesional inferior învăţământului superior, aşa cum este definit în 854
Această clasă include de asemenea:
-învăţământ pentru ghid turistic -învăţământ pentru bucătari, hotelieri şi restauratori -şcoli de cosmetică şi frizerie -cursuri pentru reparare de computere -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti, de exemplu soferi de camioane, autobuze, autocare, şcoli de şoferi pentru piloţi profesionişti Această clasă exclude: -învăţământ superior tehnic şi profesional,
854 -învăţământ artistic, în scopuri recreative, ca hobby sau pentru dezvoltarea personală,
8552 -şcoli de conducere pentru şoferi neprofesionişti,
8553 -instruire profesională ce face parte din activităţile de asistenţă socială fără cazare,
8810; 8899
-învăţământ tehnic şi profesional inferior învăţământului superior, aşa cum este definit în 854
Această clasă include de asemenea:
-învăţământ pentru ghid turistic -învăţământ pentru bucătari, hotelieri şi restauratori -şcoli de cosmetică şi frizerie -cursuri pentru reparare de computere -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti, de exemplu soferi de camioane, autobuze, autocare, şcoli de şoferi pentru piloţi profesionişti Această clasă exclude: -învăţământ superior tehnic şi profesional,
854 -învăţământ artistic, în scopuri recreative, ca hobby sau pentru dezvoltarea personală,
8552 -şcoli de conducere pentru şoferi neprofesionişti,
8553 -instruire profesională ce face parte din activităţile de asistenţă socială fără cazare,
8810; 8899
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitateinvatamant secundar, tehnic sau profesional
Informații de contact
AdresaIon Heliade Rădulescu nr. 22, Loc. Târgu Mureş | Municipiul Târgu Mureş, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
215.898
Profit (Lei)
9.957
Număr angajați
1
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 215.898 | 9.957 | 830 | 18.553 | 3.324 | 150.020 | 134.791 | 1 |
| 2023 | 290.522 | 59.814 | 4.985 | 21.781 | 3.324 | 173.292 | 154.835 | 1 |
| 2022 | 292.864 | 125.560 | 10.463 | 23.696 | 3.324 | 175.393 | 155.021 | 1 |
| 2021 | 173.488 | 28.566 | 2.381 | 9.355 | 3.321 | 185.495 | 179.461 | 0 |
| 2020 | 177.295 | 89.448 | 7.454 | 5.742 | 4.529 | 179.708 | 178.495 | 0 |
| 2019 | 150.340 | 73.846 | 6.154 | 14.801 | 6.029 | 97.819 | 89.047 | 0 |
| 2018 | 67.185 | 7.743 | 645 | 1.996 | 8.616 | 177.046 | 183.695 | 0 |
| 2017 | 36.289 | 12.562 | 1.047 | 3.343 | 7.083 | 172.192 | 175.952 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.39%
Lichiditate curentă
8.09
Viteza rotație active
1.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.39%
Profit net per salariat
9.957 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.61% | 20.59% | 42.87% | 16.47% | 50.45% | 49.12% | 11.52% | 34.62% |
| Marjă profit brut | 5.49% | 21.47% | 45.29% | 19.48% | 53.34% | 52.12% | 14.53% | 37.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.39% | 38.63% | 81% | 15.92% | 50.11% | 82.93% | 4.22% | 7.14% |
| Profit net per salariat | 9.957 Lei | 59.814 Lei | 125.560 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 12.562 Lei |
Viteza rotație active
1.41
Viteza rotație stocuri
25.95
Durata medie încasare creanțe
168.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.41 | 1.64 | 1.64 | 0.92 | 0.96 | 1.45 | 0.36 | 0.2 |
| Viteza rotație stocuri | 25.95 | 925.23 | 932.69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 168.14 zile | 159.5 zile | 148.16 zile | 235.01 zile | 140.2 zile | 109.08 zile | 7.23 zile | 2.82 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 215.898 Lei | 290.522 Lei | 292.864 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 36.289 Lei |
Lichiditate curentă
8.09
Lichiditate imediată
7.64
Pondere active imobilizate
2.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.09 | 7.96 | 7.4 | 19.83 | 31.3 | 6.61 | 88.7 | 51.51 |
| Lichiditate imediată | 7.64 | 7.94 | 7.39 | 19.83 | 31.3 | 6.61 | 88.7 | 51.51 |
| Pondere active imobilizate | 2.17% | 1.88% | 1.86% | 1.76% | 2.46% | 5.81% | 4.64% | 3.95% |
| Pondere active circulante | 97.83% | 98.12% | 98.14% | 98.24% | 97.54% | 94.19% | 95.36% | 96.05% |
©Firme.ro