Companie
Detalii identificare
Nume firmăXIAN YUAN TRADE SRL
Cod unic de înregistrare RO 23878419 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8432/2008
EUIDROONRC.J40/8432/2008
Data înființării15.05.2008 - 18 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4641
Această clasă include:
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor textile
Informații de contact
AdresaŞos. Colentina nr. 16, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
37.678
Profit (Lei)
-4.647
Număr angajați
0
Vechime
18 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.678 | -4.647 | -387 | 998.837 | 162.459 | 412.202 | 32.142 | 0 |
| 2023 | 158.122 | 0 | 0 | 994.927 | 162.459 | 412.940 | 36.790 | 1 |
| 2022 | 119.511 | 0 | 0 | 1.070.673 | 162.459 | 529.992 | 60.295 | 1 |
| 2021 | 126.319 | 0 | 0 | 1.027.067 | 162.459 | 533.560 | 78.354 | 1 |
| 2020 | 104.563 | 0 | 0 | 1.010.511 | 162.459 | 589.700 | 102.455 | 0 |
| 2019 | 153.491 | 0 | 0 | 928.084 | 162.459 | 523.113 | 111.994 | 1 |
| 2018 | 158.545 | 0 | 0 | 775.183 | 162.459 | 384.233 | 126.015 | 1 |
| 2017 | 170.257 | 0 | 0 | 878.651 | 162.459 | 494.593 | 132.907 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.46%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.46%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.33% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -14.46% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0.11
Durata medie încasare creanțe
151.55 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.27 | 0.17 | 0.18 | 0.14 | 0.22 | 0.29 | 0.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0.11 | 0.44 | 0.28 | 0.27 | 0.2 | 0.32 | 0.47 | 0.46 |
| Durata medie încasare creanțe | 151.55 zile | 11.77 zile | 74.26 zile | 84.54 zile | 125.32 zile | 48.38 zile | 2.53 zile | 2.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 158.122 Lei | 119.511 Lei | 126.319 Lei | n/a | 153.491 Lei | 158.545 Lei | 170.257 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
28.27%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.42 | 0.5 | 0.52 | 0.58 | 0.56 | 0.5 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.05 | 0.09 | 0.06 | 0.06 | 0.05 | 0.06 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 28.27% | 28.23% | 23.46% | 23.34% | 21.6% | 23.7% | 29.72% | 24.73% |
| Pondere active circulante | 71.73% | 71.77% | 76.54% | 76.66% | 78.4% | 76.3% | 70.28% | 75.27% |
©Firme.ro