Companie
Detalii identificare
Nume firmăEOLIAN EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 23979391 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000384212
EUIDROONRC.J2008000384212
Data înființării31.05.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7219
Această clasă include:
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorCercetare-dezvoltare
Obiect activitateCercetare- dezvoltare in alte stiinte naturale si inginerie
Informații de contact
Adresastr. Mihai Viteazu nr. 2, Urziceni, Ialomiţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
248.835
Profit (Lei)
111.235
Număr angajați
1
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 248.835 | 111.235 | 9.270 | 924.564 | 3.436.247 | 63.023 | 2.574.706 | 1 |
| 2023 | 333.025 | 187.105 | 15.592 | 1.321.812 | 3.497.588 | 287.695 | 2.463.471 | 1 |
| 2022 | 84.665 | 29.286 | 2.441 | 1.549.284 | 3.558.929 | 266.721 | 2.276.366 | 1 |
| 2021 | 183.635 | 0 | 0 | 1.321.293 | 3.239.502 | 328.871 | 2.247.080 | 0 |
| 2020 | 119.149 | 0 | 0 | 1.252.212 | 3.261.687 | 253.035 | 2.262.510 | 0 |
| 2019 | 68.805 | 47.188 | 3.932 | 1.251.769 | 3.932.480 | 211.468 | 2.892.179 | 0 |
| 2018 | 6.555 | -6.269 | -522 | 1.246.745 | 3.932.480 | 159.256 | 2.844.991 | 0 |
| 2017 | 0 | -30.141 | -2.512 | 434.324 | 3.261.875 | 23.709 | 2.851.260 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
44.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.32%
Lichiditate curentă
0.07
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
44.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.32%
Profit net per salariat
111.235 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 44.7% | 56.18% | 34.59% | 0% | 0% | 68.58% | -95.64% | 0% |
| Marjă profit brut | 55.29% | 56.93% | 35.61% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.32% | 7.6% | 1.29% | 0% | 0% | 1.63% | -0.22% | -1.06% |
| Profit net per salariat | 111.235 Lei | 187.105 Lei | 29.286 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
82.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.09 | 0.02 | 0.05 | 0.03 | 0.02 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 30.61 | 0 | 0 | 1.09 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 82.79 zile | 131.57 zile | 346.74 zile | 308.09 zile | 0 zile | 0 zile | 8240.65 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 248.835 Lei | 333.025 Lei | 84.665 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.07
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
98.2%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.07 | 0.22 | 0.17 | 0.25 | 0.2 | 0.17 | 0.13 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.22 | 0.17 | 0.24 | 0.2 | 0.17 | 0.12 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 98.2% | 92.4% | 93.03% | 90.78% | 92.8% | 94.9% | 96.11% | 99.28% |
| Pondere active circulante | 1.8% | 7.6% | 6.97% | 9.22% | 7.2% | 5.1% | 3.89% | 0.72% |
©Firme.ro