Companie
Detalii identificare
Nume firmăVRS CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 23979634 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008000535186
EUIDROONRC.J2008000535186
Data înființării02.06.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Adresastr. 9 Mai nr. 24, Târgu Jiu, Gorj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.134.899
Profit (Lei)
180.156
Număr angajați
3
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.134.899 | 180.156 | 15.013 | 606.268 | 2.244.849 | 746.032 | 2.375.595 | 3 |
| 2024 | 2.283.552 | 213.041 | 17.753 | 534.743 | 1.813.698 | 1.024.234 | 2.295.439 | 3 |
| 2023 | 2.429.334 | 190.442 | 15.870 | 524.587 | 1.516.658 | 1.093.127 | 2.082.398 | 3 |
| 2022 | 3.723.519 | 789.908 | 65.826 | 801.328 | 1.435.259 | 1.260.824 | 1.891.955 | 5 |
| 2021 | 2.723.359 | 329.103 | 27.425 | 650.693 | 1.150.409 | 1.080.249 | 1.579.965 | 4 |
| 2020 | 2.387.386 | 351.780 | 29.315 | 304.981 | 788.220 | 767.623 | 1.250.862 | 3 |
| 2019 | 1.866.361 | 183.658 | 15.305 | 561.355 | 410.656 | 1.049.782 | 899.083 | 3 |
| 2018 | 1.908.582 | 294.260 | 24.522 | 378.365 | 140.461 | 953.329 | 715.425 | 3 |
| 2017 | 1.643.329 | 244.880 | 20.407 | 434.116 | 181.936 | 673.346 | 421.166 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Lichiditate curentă
1.23
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Profit net per salariat
60.052 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.44% | 9.33% | 7.84% | 21.21% | 12.08% | 14.73% | 9.84% | 15.42% | 14.9% |
| Marjă profit brut | 10.08% | 12.64% | 8.86% | 22.24% | 13.14% | 15.68% | 10.74% | 16.43% | 16.04% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.58% | 9.28% | 9.15% | 41.75% | 20.83% | 28.12% | 20.43% | 41.13% | 58.14% |
| Profit net per salariat | 60.052 Lei | 71.014 Lei | 63.481 Lei | 157.982 Lei | 82.276 Lei | 117.260 Lei | 61.219 Lei | 98.087 Lei | 81.627 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
5.31
Durata medie încasare creanțe
22.95 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.8 | 0.93 | 1.38 | 1.22 | 1.53 | 1.28 | 1.74 | 1.92 |
| Viteza rotație stocuri | 5.31 | 4.61 | 4.07 | 6.13 | 4.87 | 9.24 | 7.68 | 9.97 | 9.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.95 zile | 34.03 zile | 20.55 zile | 23.91 zile | 39.16 zile | 26.7 zile | 51.86 zile | 85.72 zile | 75.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 711.633 Lei | 761.184 Lei | 809.778 Lei | 744.704 Lei | 680.840 Lei | 795.795 Lei | 622.120 Lei | 636.194 Lei | 547.776 Lei |
Lichiditate curentă
1.23
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
75.06%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.23 | 1.92 | 2.08 | 1.57 | 1.66 | 2.52 | 1.87 | 2.52 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 0.99 | 0.95 | 0.82 | 0.8 | 1.67 | 1.44 | 2.01 | 1.15 |
| Pondere active imobilizate | 75.06% | 63.91% | 58.11% | 53.23% | 51.57% | 50.66% | 28.12% | 12.84% | 21.27% |
| Pondere active circulante | 24.94% | 36.09% | 41.89% | 46.77% | 48.43% | 49.34% | 71.88% | 87.16% | 78.73% |
©Firme.ro