Companie
Detalii identificare
Nume firmăCARUSELUL SRL
Cod unic de înregistrare240003 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/990/1992
EUIDROONRC.J12/990/1992
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaB-Dul 21 Decembrie 1989 nr. 148, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
65.171
Profit (Lei)
2.683
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65.171 | 2.683 | 224 | 240.639 | 0 | 85.522 | -155.117 | 0 |
| 2024 | 89.378 | 10.998 | 917 | 241.826 | 0 | 83.963 | -157.863 | 1 |
| 2023 | 95.126 | 0 | 0 | 245.663 | 0 | 76.802 | -168.861 | 1 |
| 2022 | 78.790 | 5.723 | 477 | 246.258 | 0 | 82.799 | -163.459 | 0 |
| 2021 | 81.128 | 4.270 | 356 | 248.803 | 0 | 79.621 | -169.182 | 0 |
| 2020 | 63.979 | 3.256 | 271 | 253.303 | 0 | 79.850 | -173.453 | 1 |
| 2019 | 109.675 | 8.238 | 687 | 260.223 | 0 | 83.514 | -176.709 | 1 |
| 2018 | 119.497 | 21.479 | 1.790 | 269.585 | 0 | 84.638 | -184.947 | 1 |
| 2017 | 103.459 | 12.765 | 1.064 | 265.382 | 0 | 59.090 | -206.292 | 1 |
| 2016 | 91.745 | 0 | 0 | 229.050 | 0 | 9.993 | -219.057 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.73%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
0.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1.73%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.12% | 12.31% | 0% | 7.26% | 5.26% | 5.09% | 7.51% | 17.97% | 12.34% | 0% |
| Marjă profit brut | 4.9% | 14.65% | 0% | 10.26% | 8.26% | 8.09% | 10.51% | 20.97% | 13.21% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1.73% | -6.97% | 0% | -3.5% | -2.52% | -1.88% | -4.66% | -11.61% | -6.19% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 10.998 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | 3.256 Lei | 8.238 Lei | 21.479 Lei | 12.765 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.76
Viteza rotație stocuri
1.43
Durata medie încasare creanțe
4.02 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.76 | 1.06 | 1.24 | 0.95 | 1.02 | 0.8 | 1.31 | 1.41 | 1.75 | 9.18 |
| Viteza rotație stocuri | 1.43 | 1.71 | 1.33 | 1.05 | 1.07 | 0.8 | 1.32 | 1.62 | 1.94 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.02 zile | 5.62 zile | 10.54 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 89.378 Lei | 95.126 Lei | n/a | n/a | 63.979 Lei | 109.675 Lei | 119.497 Lei | 103.459 Lei | 91.745 Lei |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.35 | 0.31 | 0.34 | 0.32 | 0.32 | 0.32 | 0.31 | 0.22 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.13 | 0.02 | 0.03 | 0.02 | 0 | 0 | 0.04 | 0.02 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro