Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTRUCT GENERIC SISTEM SRL
Cod unic de înregistrare24014674 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008001196034
EUIDROONRC.J2008001196034
Data înființării06.06.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaLacurile, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
386.415
Profit (Lei)
162.557
Număr angajați
3
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 386.415 | 162.557 | 13.546 | 166.206 | 0 | 182.570 | 16.364 | 3 |
| 2024 | 134.650 | 24.672 | 2.056 | 11.732 | 0 | 92.843 | 81.111 | 0 |
| 2023 | 139.700 | 0 | 0 | 30.894 | 0 | 87.333 | 56.439 | 3 |
| 2022 | 119.000 | 0 | 0 | 9.202 | 0 | 66.099 | 56.897 | 3 |
| 2021 | 98.700 | 22.476 | 1.873 | 9.762 | 0 | 69.489 | 59.727 | 3 |
| 2020 | 81.500 | 3.699 | 308 | 3.367 | 0 | 40.617 | 37.250 | 2 |
| 2019 | 62.830 | 2.020 | 168 | 6.575 | 0 | 40.126 | 33.551 | 2 |
| 2018 | 100.772 | 80.419 | 6.702 | 2.246 | 0 | 103.777 | 101.531 | 1 |
| 2017 | 93.467 | 40.155 | 3.346 | 3.674 | 0 | 61.455 | 57.781 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
42.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.1
Viteza rotație active
2.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
42.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
54.186 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 42.07% | 18.32% | 0% | 0% | 22.77% | 4.54% | 3.22% | 79.8% | 42.96% |
| Marjă profit brut | 43.72% | 19.32% | 0.69% | 0% | 23.77% | 5.54% | 4.21% | 82.21% | 43.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 30.42% | 0% | 0% | 37.63% | 9.93% | 6.02% | 79.21% | 69.5% |
| Profit net per salariat | 54.186 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 7.492 Lei | 1.850 Lei | 1.010 Lei | 80.419 Lei | 20.078 Lei |
Viteza rotație active
2.12
Viteza rotație stocuri
43.08
Durata medie încasare creanțe
34.4 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.12 | 1.45 | 1.6 | 1.8 | 1.42 | 2.01 | 1.57 | 0.97 | 1.52 |
| Viteza rotație stocuri | 43.08 | 22.2 | 23.04 | 19.62 | 18.92 | 15.62 | 12.04 | 19.31 | 63.63 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.4 zile | 0 zile | 158.99 zile | 68.09 zile | 0 zile | 53.74 zile | 91.38 zile | 135.65 zile | 15.62 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.805 Lei | n/a | 46.567 Lei | 39.667 Lei | 32.900 Lei | 40.750 Lei | 31.415 Lei | 100.772 Lei | 46.734 Lei |
Lichiditate curentă
1.1
Lichiditate imediată
1.04
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.1 | 7.91 | 2.83 | 7.18 | 7.12 | 12.06 | 6.1 | 46.21 | 16.73 |
| Lichiditate imediată | 1.04 | 7.4 | 2.63 | 6.52 | 6.58 | 10.51 | 5.31 | 43.88 | 16.33 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro