Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGENTIA DE PROIECTARE ARCO SRL
Cod unic de înregistrare RO 24018 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991007320400
EUIDROONRC.J1991007320400
Data înființării10.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
Adresastr. Viesparilor nr. 41, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
302.966
Profit (Lei)
34.981
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 302.966 | 34.981 | 2.915 | 74.925 | 117.446 | 48.323 | 96.312 | 1 |
| 2024 | 357.020 | 26.057 | 2.171 | 83.806 | 0 | 142.597 | 61.331 | 2 |
| 2023 | 174.734 | 0 | 0 | 16.787 | 23.324 | 26.778 | 35.273 | 2 |
| 2022 | 191.503 | 63.419 | 5.285 | 38.879 | 49.026 | 64.322 | 77.545 | 2 |
| 2021 | 81.285 | 0 | 0 | 76.373 | 76.449 | 12.720 | 14.126 | 2 |
| 2020 | 658.160 | 83.915 | 6.993 | 35.934 | 102.171 | 16.086 | 84.167 | 2 |
| 2019 | 367.276 | 131.025 | 10.919 | 37.745 | 4.538 | 158.344 | 131.277 | 2 |
| 2018 | 309.586 | 171.377 | 14.281 | 29.355 | 0 | 131.526 | 103.194 | 1 |
| 2017 | 10.199 | 0 | 0 | 69.057 | 7.193 | 10.428 | -50.214 | 1 |
| 2016 | 44.500 | 0 | 0 | 39.971 | 37.997 | 10.399 | 9.693 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.32%
Lichiditate curentă
0.64
Viteza rotație active
1.83
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36.32%
Profit net per salariat
34.981 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.55% | 7.3% | 0% | 33.12% | 0% | 12.75% | 35.67% | 55.36% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 12.89% | 9.53% | 0% | 34.07% | 0% | 13.65% | 36.67% | 58.36% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 36.32% | 42.49% | 0% | 81.78% | 0% | 99.7% | 99.81% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 34.981 Lei | 13.029 Lei | 0 Lei | 31.710 Lei | 0 Lei | 41.958 Lei | 65.513 Lei | 171.377 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.83
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
14.89 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.83 | 2.5 | 3.49 | 1.69 | 0.91 | 5.57 | 2.25 | 2.35 | 0.58 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 1693.44 | 1298.15 | 7651.58 | 6449.71 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 14.89 zile | 42.47 zile | 21.26 zile | 19.39 zile | 52.52 zile | 5.17 zile | 8.97 zile | 94.92 zile | 336.05 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 302.966 Lei | 178.510 Lei | 87.367 Lei | 95.752 Lei | 40.643 Lei | 329.080 Lei | 183.638 Lei | 309.586 Lei | 10.199 Lei | 44.500 Lei |
Lichiditate curentă
0.64
Lichiditate imediată
0.64
Pondere active imobilizate
70.85%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.64 | 1.7 | 1.6 | 1.65 | 0.17 | 0.45 | 4.2 | 4.48 | 0.15 | 0.26 |
| Lichiditate imediată | 0.64 | 1.7 | 1.6 | 1.65 | 0.17 | 0.43 | 4.19 | 4.48 | 0.15 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 70.85% | 0% | 46.55% | 43.25% | 85.73% | 86.4% | 2.79% | 0% | 40.82% | 78.51% |
| Pondere active circulante | 29.15% | 100% | 53.45% | 56.75% | 14.27% | 13.6% | 97.21% | 100% | 59.18% | 21.49% |
©Firme.ro