Companie
Detalii identificare
Nume firmăHORTIMPEX LIYLAN AGRO SRL
Cod unic de înregistrare RO 24087927 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2010000395521
EUIDROONRC.J2010000395521
Data înființării23.06.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
Adresastr. Principală nr. 2, Greaca, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
390.230
Profit (Lei)
-419.757
Număr angajați
6
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 390.230 | -419.757 | -34.980 | 6.973.434 | 1.410.102 | 534.482 | -5.028.850 | 6 |
| 2023 | 1.088.030 | 145.894 | 12.158 | 8.480.975 | 1.858.548 | 1.153.170 | -5.469.257 | 5 |
| 2022 | 1.344.654 | 0 | 0 | 8.316.564 | 1.744.787 | 956.626 | -5.615.151 | 5 |
| 2021 | 1.679.890 | -575.612 | -47.968 | 6.748.600 | 2.914.738 | 1.012.341 | -2.821.521 | 6 |
| 2020 | 560.799 | 230.358 | 19.197 | 6.936.931 | 2.213.669 | 1.949.641 | -2.773.621 | 6 |
| 2019 | 3.692.724 | 2.445.040 | 203.753 | 9.169.345 | 2.213.669 | 3.951.697 | -3.003.979 | 11 |
| 2018 | 2.650.109 | 87.476 | 7.290 | 11.547.916 | 2.178.535 | 3.920.362 | -5.449.019 | 13 |
| 2017 | 2.884.185 | 284.926 | 23.744 | 9.723.256 | 2.160.740 | 2.017.327 | -5.542.177 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-107.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.35%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
0.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-107.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.35%
Profit net per salariat
-69.960 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -107.57% | 13.41% | 0% | -34.26% | 41.08% | 66.21% | 3.3% | 9.88% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 42.08% | 67.21% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.35% | -2.67% | 0% | 20.4% | -8.31% | -81.39% | -1.61% | -5.14% |
| Profit net per salariat | -69.960 Lei | 29.179 Lei | 0 Lei | -95.935 Lei | 38.393 Lei | 222.276 Lei | 6.729 Lei | 23.744 Lei |
Viteza rotație active
0.2
Viteza rotație stocuri
4.2
Durata medie încasare creanțe
402.86 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.2 | 0.36 | 0.5 | 0.43 | 0.13 | 0.6 | 0.43 | 0.69 |
| Viteza rotație stocuri | 4.2 | 0 | 0 | 11.27 | 0.63 | 6.74 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 402.86 zile | 0 zile | 0 zile | 160.89 zile | 489.88 zile | 336.44 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 65.038 Lei | 217.606 Lei | 268.931 Lei | 279.982 Lei | 93.467 Lei | 335.702 Lei | 203.855 Lei | 240.349 Lei |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
72.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.14 | 0.12 | 0.15 | 0.28 | 0.43 | 0.34 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.14 | 0.12 | 0.13 | 0.15 | 0.37 | 0.34 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 72.51% | 61.71% | 64.59% | 74.22% | 53.17% | 35.9% | 35.72% | 51.72% |
| Pondere active circulante | 27.49% | 38.29% | 35.41% | 25.78% | 46.83% | 64.1% | 64.28% | 48.28% |
©Firme.ro