Companie
Detalii identificare
Nume firmăMD AUTO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 24348666 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ16/1613/2008
EUIDROONRC.J16/1613/2008
Data înființării19.08.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Adresastr. Principala nr. 11, Zăval, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
257.162
Profit (Lei)
-37.577
Număr angajați
2
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 257.162 | -37.577 | -3.131 | 280.825 | 149.404 | 200.462 | 69.041 | 2 |
| 2023 | 242.586 | 32.895 | 2.741 | 183.211 | 159.927 | 129.902 | 106.618 | 2 |
| 2022 | 261.368 | 12.341 | 1.028 | 224.631 | 170.749 | 127.605 | 73.723 | 1 |
| 2021 | 269.719 | 42.182 | 3.515 | 188.890 | 175.139 | 71.807 | 64.482 | 1 |
| 2020 | 269.062 | 0 | 0 | 512.366 | 223.713 | 120.952 | 22.299 | 0 |
| 2019 | 277.375 | 0 | 0 | 548.642 | 219.132 | 213.548 | 39.038 | 2 |
| 2018 | 339.234 | 0 | 0 | 565.512 | 219.132 | 291.254 | 39.874 | 2 |
| 2017 | 283.383 | 0 | 0 | 485.830 | 219.132 | 274.207 | 47.509 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-14.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-54.43%
Lichiditate curentă
0.71
Viteza rotație active
0.74
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-14.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-54.43%
Profit net per salariat
-18.789 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -14.61% | 13.56% | 4.72% | 15.64% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 14.77% | 7.15% | 16.64% | 0% | 0.7% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -54.43% | 30.85% | 16.74% | 65.42% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -18.789 Lei | 16.448 Lei | 12.341 Lei | 42.182 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.74
Viteza rotație stocuri
2.64
Durata medie încasare creanțe
135.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.74 | 0.84 | 0.88 | 1.09 | 0.78 | 0.64 | 0.66 | 0.57 |
| Viteza rotație stocuri | 2.64 | 6.93 | 4.91 | 21.49 | 6.87 | 1.8 | 1.5 | 1.22 |
| Durata medie încasare creanțe | 135.84 zile | 104.55 zile | 93.68 zile | 68.42 zile | 89.77 zile | 53.01 zile | 25.51 zile | 27.32 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.581 Lei | 121.293 Lei | 261.368 Lei | 269.719 Lei | n/a | 138.688 Lei | 169.617 Lei | 141.692 Lei |
Lichiditate curentă
0.71
Lichiditate imediată
0.37
Pondere active imobilizate
42.7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.71 | 0.71 | 0.57 | 0.38 | 0.24 | 0.39 | 0.52 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.37 | 0.52 | 0.33 | 0.31 | 0.16 | 0.11 | 0.12 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 42.7% | 55.18% | 57.23% | 70.92% | 64.91% | 50.65% | 42.93% | 44.42% |
| Pondere active circulante | 57.3% | 44.82% | 42.77% | 29.08% | 35.09% | 49.35% | 57.07% | 55.58% |
©Firme.ro