Companie
Detalii identificare
Nume firmăCITA IMPORT EXPORT SRL
Cod unic de înregistrare RO 243549 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3843/1991
EUIDROONRC.J12/3843/1991
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
Adresastr. Horea nr. 96, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
166.593
Profit (Lei)
83.684
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 166.593 | 83.684 | 6.974 | 89.233 | 353.443 | 1.482.679 | 1.750.248 | 1 |
| 2024 | 144.925 | 22.507 | 1.876 | 46.322 | 353.443 | 1.356.083 | 1.666.563 | 1 |
| 2023 | 142.344 | 28.160 | 2.347 | 41.302 | 385.995 | 1.302.686 | 1.650.738 | 1 |
| 2022 | 141.792 | 21.457 | 1.788 | 41.494 | 410.767 | 1.249.946 | 1.622.578 | 1 |
| 2021 | 124.372 | 2.409 | 201 | 37.337 | 458.596 | 1.439.823 | 1.864.441 | 1 |
| 2020 | 128.692 | 3.527 | 294 | 49.766 | 505.807 | 1.402.632 | 1.862.032 | 1 |
| 2019 | 212.315 | 46.270 | 3.856 | 92.612 | 560.379 | 1.390.739 | 1.858.506 | 1 |
| 2018 | 176.797 | 23.575 | 1.965 | 139.773 | 1.276.695 | 675.314 | 1.812.236 | 1 |
| 2017 | 190.190 | 61.255 | 5.105 | 59.818 | 1.711.201 | 654.466 | 2.305.849 | 2 |
| 2016 | 161.505 | 35.364 | 2.947 | 33.780 | 685.240 | 567.364 | 1.218.824 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.78%
Lichiditate curentă
16.62
Viteza rotație active
0.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.78%
Profit net per salariat
83.684 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.23% | 15.53% | 19.78% | 15.13% | 1.94% | 2.74% | 21.79% | 13.33% | 32.21% | 21.9% |
| Marjă profit brut | 51.23% | 16.53% | 20.78% | 16.13% | 2.94% | 3.74% | 25.91% | 14.33% | 33.21% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.78% | 1.35% | 1.71% | 1.32% | 0.13% | 0.19% | 2.49% | 1.3% | 2.66% | 2.9% |
| Profit net per salariat | 83.684 Lei | 22.507 Lei | 28.160 Lei | 21.457 Lei | 2.409 Lei | 3.527 Lei | 46.270 Lei | 23.575 Lei | 30.628 Lei | 17.682 Lei |
Viteza rotație active
0.09
Viteza rotație stocuri
16.63
Durata medie încasare creanțe
1597.14 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.09 | 0.08 | 0.08 | 0.09 | 0.07 | 0.07 | 0.11 | 0.09 | 0.08 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 16.63 | 17.14 | 16.84 | 16.8 | 14.74 | 15.32 | 25.27 | 22.38 | 56.44 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1597.14 zile | 1765.76 zile | 1831.15 zile | 1838.14 zile | 2123.69 zile | 2022.59 zile | 1248.1 zile | 270.43 zile | 196.76 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 166.593 Lei | 144.925 Lei | 142.344 Lei | 141.792 Lei | 124.372 Lei | 128.692 Lei | 212.315 Lei | 176.797 Lei | 95.095 Lei | 80.753 Lei |
Lichiditate curentă
16.62
Lichiditate imediată
16.5
Pondere active imobilizate
19.25%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16.62 | 29.28 | 31.54 | 30.12 | 38.56 | 28.18 | 15.02 | 4.83 | 10.94 | 16.8 |
| Lichiditate imediată | 16.5 | 29.09 | 31.34 | 29.92 | 38.34 | 28.02 | 14.93 | 4.77 | 10.88 | 16.8 |
| Pondere active imobilizate | 19.25% | 20.67% | 22.86% | 24.73% | 24.16% | 26.5% | 28.72% | 65.4% | 72.33% | 54.71% |
| Pondere active circulante | 80.75% | 79.33% | 77.14% | 75.27% | 75.84% | 73.5% | 71.28% | 34.6% | 27.67% | 45.29% |
©Firme.ro