Companie
Detalii identificare
Nume firmăUNIMEX COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 2451333 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/765/1992
EUIDROONRC.J19/765/1992
Data înființării04.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaZsögödi Nagy Imre nr. 126, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
202.735
Profit (Lei)
83.311
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 202.735 | 83.311 | 6.943 | 190.243 | 120.711 | 79.709 | 54.150 | 1 |
| 2023 | 125.898 | 57.162 | 4.764 | 191.748 | 126.756 | 35.831 | -29.161 | 1 |
| 2022 | 500 | 2.373 | 198 | 227.852 | 134.355 | 7.174 | -86.323 | 1 |
| 2021 | 125 | 938 | 78 | 196.778 | 89.393 | 18.689 | -88.696 | 0 |
| 2020 | 200 | 928 | 77 | 204.733 | 95.480 | 19.619 | -89.634 | 0 |
| 2019 | 300 | 4.011 | 334 | 195.669 | 89.477 | 15.631 | -90.561 | 0 |
| 2018 | 13.556 | 6.661 | 555 | 189.451 | 67.644 | 27.235 | -94.572 | 0 |
| 2017 | 1.763 | 350 | 29 | 173.451 | 46.869 | 25.349 | -101.233 | 0 |
| 2016 | 5.038 | 461 | 38 | 182.335 | 46.869 | 33.882 | -101.584 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
41.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.42
Viteza rotație active
1.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
41.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
83.311 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 41.09% | 45.4% | 474.6% | 750.4% | 464% | 1337% | 49.14% | 19.85% | 9.15% |
| Marjă profit brut | 42.07% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -196.02% | -2.75% | -1.06% | -1.04% | -4.43% | -7.04% | -0.35% | -0.45% |
| Profit net per salariat | 83.311 Lei | 57.162 Lei | 2.373 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.01
Viteza rotație stocuri
21.09
Durata medie încasare creanțe
96.11 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.01 | 0.77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.14 | 0.02 | 0.06 |
| Viteza rotație stocuri | 21.09 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 96.11 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 202.735 Lei | 125.898 Lei | 500 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.42
Lichiditate imediată
0.37
Pondere active imobilizate
60.23%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.42 | 0.19 | 0.03 | 0.09 | 0.1 | 0.08 | 0.14 | 0.15 | 0.19 |
| Lichiditate imediată | 0.37 | 0.19 | 0.03 | 0.09 | 0.1 | 0.08 | 0.14 | 0.15 | 0.19 |
| Pondere active imobilizate | 60.23% | 77.96% | 94.93% | 82.71% | 82.95% | 85.13% | 71.3% | 64.9% | 58.04% |
| Pondere active circulante | 39.77% | 22.04% | 5.07% | 17.29% | 17.05% | 14.87% | 28.7% | 35.1% | 41.96% |
©Firme.ro