Companie
Detalii identificare
Nume firmăBAUTEN INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 24529107 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/438/2009
EUIDROONRC.J39/438/2009
Data înființării29.09.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCoteşti, Vrancea
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
17.429.925
Profit (Lei)
533.104
Număr angajați
33
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.429.925 | 533.104 | 44.425 | 1.764.639 | 2.406.837 | 2.053.542 | 773.062 | 33 |
| 2023 | 18.444.431 | 19.439 | 1.620 | 8.461.425 | 2.845.937 | 8.291.115 | 1.619.927 | 67 |
| 2022 | 20.629.858 | 53.734 | 4.478 | 7.533.971 | 2.916.797 | 9.925.953 | 2.830.641 | 107 |
| 2021 | 11.501.521 | 2.033.343 | 169.445 | 10.168.398 | 878.702 | 14.770.711 | 3.129.039 | 118 |
| 2020 | 24.804.897 | 1.785.863 | 148.822 | 8.462.941 | 154.809 | 12.344.461 | 2.502.100 | 127 |
| 2019 | 27.301.725 | 452.951 | 37.746 | 11.834.089 | 183.008 | 12.628.498 | 609.290 | 134 |
| 2018 | 3.618.867 | 331.387 | 27.616 | 16.775.852 | 122.343 | 17.215.141 | 393.886 | 150 |
| 2017 | 624.179 | 62.887 | 5.241 | 536.202 | 62.620 | 537.534 | 59.384 | 34 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68.96%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
3.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
68.96%
Profit net per salariat
16.155 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.06% | 0.11% | 0.26% | 17.68% | 7.2% | 1.66% | 9.16% | 10.08% |
| Marjă profit brut | 3.12% | 0.15% | 0.31% | 17.73% | 7.27% | 1.7% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 68.96% | 1.2% | 1.9% | 64.98% | 71.37% | 74.34% | 84.13% | 100% |
| Profit net per salariat | 16.155 Lei | 290 Lei | 502 Lei | 17.232 Lei | 14.062 Lei | 3.380 Lei | 2.209 Lei | 1.850 Lei |
Viteza rotație active
3.91
Viteza rotație stocuri
2209.12
Durata medie încasare creanțe
7.22 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.91 | 1.66 | 1.61 | 0.73 | 1.98 | 2.13 | 0.21 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 2209.12 | 3.99 | 4.84 | 1.56 | 4.24 | 3.28 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.22 zile | 17.49 zile | 15.37 zile | 55.99 zile | 6.1 zile | 11.04 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 528.180 Lei | 275.290 Lei | 192.802 Lei | 97.471 Lei | 195.314 Lei | 203.744 Lei | 24.126 Lei | 18.358 Lei |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
1.16
Pondere active imobilizate
53.96%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 0.98 | 1.32 | 1.45 | 1.46 | 1.07 | 1.03 | 1 |
| Lichiditate imediată | 1.16 | 0.43 | 0.75 | 0.73 | 0.77 | 0.36 | 1.03 | 1 |
| Pondere active imobilizate | 53.96% | 25.55% | 22.71% | 5.61% | 1.24% | 1.43% | 0.71% | 10.43% |
| Pondere active circulante | 46.04% | 74.45% | 77.29% | 94.39% | 98.76% | 98.57% | 99.29% | 89.57% |
©Firme.ro