Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAPID LOR CONS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 24741915 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/1483/2008
EUIDROONRC.J15/1483/2008
Data înființării13.11.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaBezdead, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
264.000
Profit (Lei)
-152.764
Număr angajați
3
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 264.000 | -152.764 | -12.730 | 688.477 | 0 | 371.094 | -317.383 | 3 |
| 2024 | 207.668 | -164.859 | -13.738 | 559.544 | 0 | 394.925 | -164.619 | 3 |
| 2023 | 817.000 | 475.121 | 39.593 | 54.854 | 0 | 564.133 | 509.279 | 4 |
| 2022 | 1.771.771 | 1.533.918 | 127.827 | 1.143.133 | 9.573 | 2.667.718 | 1.534.158 | 4 |
| 2021 | 283.420 | 0 | 0 | 35.161 | 21.016 | 200.789 | 186.644 | 5 |
| 2020 | 962.202 | 262.112 | 21.843 | 506.187 | 36.826 | 731.713 | 262.352 | 8 |
| 2019 | 1.563.088 | 491.876 | 40.990 | 101.482 | 54.091 | 950.944 | 903.553 | 10 |
| 2018 | 988.159 | 434.035 | 36.170 | 58.380 | 16.011 | 446.700 | 404.331 | 8 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 29.800 | 0 | 96 | -29.704 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-57.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.13%
Lichiditate curentă
0.54
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-57.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.13%
Profit net per salariat
-50.921 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -57.87% | -79.39% | 58.15% | 86.58% | 0% | 27.24% | 31.47% | 43.92% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 59.15% | 87.58% | 0% | 28.25% | 32.47% | 44.92% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 48.13% | 100% | 93.29% | 99.98% | 0% | 99.91% | 54.44% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -50.921 Lei | -54.953 Lei | 118.780 Lei | 383.480 Lei | 0 Lei | 32.764 Lei | 49.188 Lei | 54.254 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
483.16 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.53 | 1.45 | 0.66 | 1.28 | 1.25 | 1.56 | 2.14 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 483.16 zile | 638.43 zile | 177.24 zile | 535.62 zile | 1.98 zile | 3.57 zile | 4.36 zile | 3.08 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 88.000 Lei | 69.223 Lei | 204.250 Lei | 442.943 Lei | 56.684 Lei | 120.275 Lei | 156.309 Lei | 123.520 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.54
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.54 | 0.71 | 10.28 | 2.33 | 5.71 | 1.45 | 9.37 | 7.65 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.71 | 10.28 | 2.33 | 5.71 | 1.45 | 9.37 | 7.65 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0.36% | 9.47% | 4.79% | 5.38% | 3.46% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 99.64% | 90.53% | 95.21% | 94.62% | 96.54% | 100% |
©Firme.ro