Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAGNUSBAU SRL
Cod unic de înregistrare RO 24744024 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12864/2015
EUIDROONRC.J40/12864/2015
Data înființării14.11.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaBiserica Alexe nr. 30, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
577.984
Profit (Lei)
292.635
Număr angajați
2
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 577.984 | 292.635 | 24.386 | 115.956 | 151.793 | 300.512 | 301.178 | 2 |
| 2023 | 313.738 | 20.524 | 1.710 | 168.575 | 193.151 | 35.366 | 29.981 | 2 |
| 2022 | 571.062 | 310.084 | 25.840 | 43.468 | 113.497 | 242.761 | 310.598 | 2 |
| 2021 | 420.017 | 239.737 | 19.978 | 44.364 | 144.203 | 180.076 | 253.024 | 1 |
| 2020 | 488.717 | 344.754 | 28.730 | 52.171 | 174.910 | 301.083 | 424.172 | 1 |
| 2019 | 540.054 | 316.992 | 26.416 | 68.044 | 126.679 | 257.523 | 317.751 | 2 |
| 2018 | 491.975 | 250.245 | 20.854 | 92.868 | 114.447 | 228.957 | 250.759 | 2 |
| 2017 | 410.761 | 112.594 | 9.383 | 218.199 | 195.264 | 183.039 | 160.408 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
50.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.16%
Lichiditate curentă
2.59
Viteza rotație active
1.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
50.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.16%
Profit net per salariat
146.318 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 50.63% | 6.54% | 54.3% | 57.08% | 70.54% | 58.7% | 50.87% | 27.41% |
| Marjă profit brut | 52.73% | 7.84% | 55.28% | 58.08% | 71.49% | 59.7% | 51.94% | 28.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.16% | 68.46% | 99.83% | 94.75% | 81.28% | 99.76% | 99.8% | 70.19% |
| Profit net per salariat | 146.318 Lei | 10.262 Lei | 155.042 Lei | 239.737 Lei | 344.754 Lei | 158.496 Lei | 125.123 Lei | 56.297 Lei |
Viteza rotație active
1.28
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
180.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.28 | 1.37 | 1.6 | 1.3 | 1.03 | 1.41 | 1.43 | 1.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15213.37 |
| Durata medie încasare creanțe | 180.84 zile | 35.55 zile | 144.42 zile | 152.6 zile | 148.6 zile | 157.37 zile | 164.08 zile | 140.52 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 288.992 Lei | 156.869 Lei | 285.531 Lei | 420.017 Lei | 488.717 Lei | 270.027 Lei | 245.988 Lei | 205.381 Lei |
Lichiditate curentă
2.59
Lichiditate imediată
2.59
Pondere active imobilizate
33.56%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.59 | 0.21 | 5.58 | 4.06 | 5.77 | 3.78 | 2.47 | 0.84 |
| Lichiditate imediată | 2.59 | 0.21 | 5.58 | 4.06 | 5.77 | 3.78 | 2.47 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 33.56% | 84.52% | 31.86% | 44.47% | 36.75% | 32.97% | 33.33% | 51.62% |
| Pondere active circulante | 66.44% | 15.48% | 68.14% | 55.53% | 63.25% | 67.03% | 66.67% | 48.38% |
©Firme.ro