Companie
Detalii identificare
Nume firmăANILA SRL
Cod unic de înregistrare RO 24749480 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008001751334
EUIDROONRC.J2008001751334
Data înființării17.11.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaŞtefan Cel Mare nr. 26, Ilişeşti, Suceava
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
24.411.660
Profit (Lei)
1.491.116
Număr angajați
25
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24.411.660 | 1.491.116 | 124.260 | 2.419.362 | 3.159.667 | 5.722.664 | 6.465.413 | 25 |
| 2024 | 24.297.122 | 1.845.063 | 153.755 | 3.740.287 | 2.663.457 | 8.157.161 | 7.082.297 | 21 |
| 2023 | 22.099.104 | 1.787.747 | 148.979 | 1.222.833 | 2.390.452 | 4.757.020 | 5.927.234 | 21 |
| 2022 | 22.208.507 | 1.793.716 | 149.476 | 4.007.661 | 2.442.065 | 6.087.833 | 4.524.487 | 20 |
| 2021 | 18.696.737 | 1.533.384 | 127.782 | 4.128.366 | 2.457.435 | 4.650.611 | 2.980.771 | 19 |
| 2020 | 15.400.480 | 930.451 | 77.538 | 3.600.773 | 1.692.399 | 3.628.330 | 1.773.703 | 17 |
| 2019 | 13.089.136 | 519.321 | 43.277 | 2.356.200 | 1.415.062 | 2.056.272 | 1.143.252 | 18 |
| 2018 | 9.422.593 | 316.865 | 26.405 | 2.458.588 | 1.187.013 | 1.944.284 | 724.567 | 16 |
| 2017 | 8.614.574 | 385.718 | 32.143 | 1.895.057 | 847.942 | 1.600.998 | 557.702 | 14 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.06%
Lichiditate curentă
2.37
Viteza rotație active
2.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.06%
Profit net per salariat
59.645 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.11% | 7.59% | 8.09% | 8.08% | 8.2% | 6.04% | 3.97% | 3.36% | 4.48% |
| Marjă profit brut | 7.19% | 8.66% | 9.13% | 9.15% | 9.42% | 6.89% | 4.61% | 3.9% | 5.23% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 23.06% | 26.05% | 30.16% | 39.64% | 51.44% | 52.46% | 45.42% | 43.73% | 69.16% |
| Profit net per salariat | 59.645 Lei | 87.860 Lei | 85.131 Lei | 89.686 Lei | 80.704 Lei | 54.732 Lei | 28.851 Lei | 19.804 Lei | 27.551 Lei |
Viteza rotație active
2.75
Viteza rotație stocuri
4.81
Durata medie încasare creanțe
3.34 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.75 | 2.25 | 3.09 | 2.6 | 2.63 | 2.89 | 3.77 | 3.01 | 3.52 |
| Viteza rotație stocuri | 4.81 | 5.14 | 5.08 | 5.03 | 4.16 | 4.97 | 6.6 | 4.73 | 4.86 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.34 zile | 2.92 zile | 2.55 zile | 1.4 zile | 1.76 zile | 2.71 zile | 1.95 zile | 1.71 zile | 1.41 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 976.466 Lei | 1.157.006 Lei | 1.052.338 Lei | 1.110.425 Lei | 984.039 Lei | 905.911 Lei | 727.174 Lei | 588.912 Lei | 615.327 Lei |
Lichiditate curentă
2.37
Lichiditate imediată
0.27
Pondere active imobilizate
35.57%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.37 | 2.18 | 3.89 | 1.52 | 1.13 | 1.01 | 0.87 | 0.79 | 0.84 |
| Lichiditate imediată | 0.27 | 0.92 | 0.34 | 0.42 | 0.04 | 0.15 | 0.03 | -0.02 | -0.09 |
| Pondere active imobilizate | 35.57% | 24.61% | 33.44% | 28.63% | 34.57% | 31.81% | 40.76% | 37.91% | 34.62% |
| Pondere active circulante | 64.43% | 75.39% | 66.56% | 71.37% | 65.43% | 68.19% | 59.24% | 62.09% | 65.38% |
©Firme.ro