Companie
Detalii identificare
Nume firmăDANI & DENISA SRL
Cod unic de înregistrare24755112 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008001432015
EUIDROONRC.J2008001432015
Data înființării17.11.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
AdresaColeşeni, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
89.240
Profit (Lei)
-7.535
Număr angajați
1
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 89.240 | -7.535 | -628 | 4.206 | 220 | 177.948 | 173.962 | 1 |
| 2023 | 116.669 | 11.521 | 960 | 3.371 | 220 | 184.648 | 181.497 | 1 |
| 2022 | 150.403 | 16.187 | 1.349 | 7.317 | 220 | 177.074 | 169.977 | 2 |
| 2021 | 150.623 | 42.041 | 3.503 | 3.837 | 220 | 199.448 | 195.831 | 2 |
| 2020 | 75.572 | 14.054 | 1.171 | 2.282 | 220 | 155.852 | 153.790 | 1 |
| 2019 | 87.596 | 4.817 | 401 | 2.317 | 1.554 | 145.782 | 139.736 | 1 |
| 2018 | 89.598 | 892 | 74 | 4.144 | 17.554 | 120.968 | 134.919 | 2 |
| 2017 | 129.619 | 0 | 0 | 4.001 | 33.686 | 103.800 | 134.026 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.33%
Lichiditate curentă
42.31
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.33%
Profit net per salariat
-7.535 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.44% | 9.87% | 10.76% | 27.91% | 18.6% | 5.5% | 1% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 10.86% | 11.71% | 28.08% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -4.33% | 6.35% | 9.52% | 21.47% | 9.14% | 3.45% | 0.66% | 0% |
| Profit net per salariat | -7.535 Lei | 11.521 Lei | 8.094 Lei | 21.021 Lei | 14.054 Lei | 4.817 Lei | 446 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
4.93
Durata medie încasare creanțe
7.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.63 | 0.85 | 0.75 | 0.48 | 0.59 | 0.65 | 0.94 |
| Viteza rotație stocuri | 4.93 | 3.02 | 6.73 | 7.23 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.76 zile | 0.13 zile | 2.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 89.240 Lei | 116.669 Lei | 75.202 Lei | 75.312 Lei | 75.572 Lei | 87.596 Lei | 44.799 Lei | 43.206 Lei |
Lichiditate curentă
42.31
Lichiditate imediată
38
Pondere active imobilizate
0.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 42.31 | 54.78 | 24.2 | 51.98 | 68.3 | 62.92 | 29.19 | 25.94 |
| Lichiditate imediată | 38 | 43.33 | 21.15 | 46.55 | 68.3 | 62.92 | 29.19 | 25.94 |
| Pondere active imobilizate | 0.12% | 0.12% | 0.12% | 0.11% | 0.14% | 1.05% | 12.67% | 24.5% |
| Pondere active circulante | 99.88% | 99.88% | 99.88% | 99.89% | 99.86% | 98.95% | 87.33% | 75.5% |
©Firme.ro