Companie
Detalii identificare
Nume firmăCARPATMAP SRL
Cod unic de înregistrare RO 24816880 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/4772/2008
EUIDROONRC.J12/4772/2008
Data înființării03.12.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5811
Această clasă include activităţile de editare a cărţilor în formă tipărită, în format electronic sau audio, ori pe Internet. Această clasă include:
-editarea cărţilor, broşurilor, pliantelor şi materialelor similare, inclusiv editarea dicţionarelor şi a enciclopediilor -editarea atlaselor şi hărţilor -editarea cărţilor în format audio -editarea enciclopediilor etc. pe CD-ROM Această clasă exclude: -producţia de globuri pământeşti,
3299 -editarea de materiale publicitare,
5819 -editarea cărţilor de muzică şi a partiturilor,
5920 -activităţi ale autorilor independenţi,
9003
-editarea cărţilor, broşurilor, pliantelor şi materialelor similare, inclusiv editarea dicţionarelor şi a enciclopediilor -editarea atlaselor şi hărţilor -editarea cărţilor în format audio -editarea enciclopediilor etc. pe CD-ROM Această clasă exclude: -producţia de globuri pământeşti,
3299 -editarea de materiale publicitare,
5819 -editarea cărţilor de muzică şi a partiturilor,
5920 -activităţi ale autorilor independenţi,
9003
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a cartilor
Informații de contact
Adresastr. Putna nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
63.866
Profit (Lei)
-34.400
Număr angajați
1
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 63.866 | -34.400 | -2.867 | 182.915 | 0 | 242.249 | 61.826 | 1 |
| 2024 | 70.897 | -76.131 | -6.344 | 172.982 | 0 | 260.940 | 96.226 | 1 |
| 2023 | 73.881 | 0 | 0 | 44.630 | 0 | 216.987 | 172.357 | 1 |
| 2022 | 59.258 | 0 | 0 | 12.297 | 4.114 | 214.392 | 206.209 | 1 |
| 2021 | 127.962 | 0 | 0 | 34.296 | 7.898 | 262.911 | 236.513 | 1 |
| 2020 | 86.086 | 0 | 0 | 14.571 | 565 | 264.607 | 250.601 | 1 |
| 2019 | 165.229 | 0 | 0 | 33.074 | 873 | 334.031 | 301.830 | 1 |
| 2018 | 264.902 | 61.947 | 5.162 | 131.467 | 0 | 438.491 | 307.024 | 1 |
| 2017 | 352.955 | 52.843 | 4.404 | 170.245 | 0 | 415.322 | 245.077 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-53.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-55.64%
Lichiditate curentă
1.32
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-53.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-55.64%
Profit net per salariat
-34.400 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -53.86% | -107.38% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 23.38% | 14.97% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 1.14% | 0% | 0% | 0% | 24.39% | 15.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -55.64% | -79.12% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 20.18% | 21.56% |
| Profit net per salariat | -34.400 Lei | -76.131 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 61.947 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0.33
Durata medie încasare creanțe
236.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.27 | 0.34 | 0.27 | 0.47 | 0.32 | 0.49 | 0.6 | 0.85 |
| Viteza rotație stocuri | 0.33 | 0.34 | 0.47 | 0.44 | 0.91 | 0.56 | 1.24 | 1.83 | 2.5 |
| Durata medie încasare creanțe | 236.75 zile | 236.96 zile | 246.13 zile | 214.7 zile | 231.05 zile | 97.9 zile | 237.42 zile | 258.15 zile | 214.28 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 63.866 Lei | 70.897 Lei | 73.881 Lei | 59.258 Lei | 127.962 Lei | 86.086 Lei | 165.229 Lei | 264.902 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.32
Lichiditate imediată
0.28
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.32 | 1.51 | 4.86 | 17.43 | 7.67 | 18.16 | 10.1 | 3.34 | 2.44 |
| Lichiditate imediată | 0.28 | 0.29 | 1.34 | 6.47 | 3.56 | 7.61 | 6.08 | 2.24 | 1.61 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 1.88% | 2.92% | 0.21% | 0.26% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 98.12% | 97.08% | 99.79% | 99.74% | 100% | 100% |
©Firme.ro