Companie
Detalii identificare
Nume firmăVALINSTAL SRL
Cod unic de înregistrare24875658 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2008001232383
EUIDROONRC.J2008001232383
Data înființării16.12.2008 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
AdresaB-Dul Tineretului nr. 21, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
182.980
Profit (Lei)
-18.161
Număr angajați
3
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 182.980 | -18.161 | -1.513 | 47.616 | -72 | 141.138 | 93.450 | 3 |
| 2023 | 246.890 | 21.166 | 1.764 | 21.454 | 1.128 | 53.849 | 133.523 | 3 |
| 2022 | 269.940 | 93.773 | 7.814 | 30.712 | 15.518 | 127.551 | 112.357 | 0 |
| 2021 | 146.300 | 12.047 | 1.004 | 37.102 | 29.910 | 183.996 | 176.804 | 3 |
| 2020 | 126.950 | 0 | 0 | 46.138 | 44.302 | 166.592 | 164.756 | 4 |
| 2019 | 145.300 | 2.324 | 194 | 79.396 | 58.694 | 200.544 | 179.842 | 0 |
| 2018 | 99.000 | 28.535 | 2.378 | 8.323 | -72 | 185.913 | 177.518 | 0 |
| 2017 | 52.000 | -742 | -62 | 21.154 | -72 | 170.209 | 148.983 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-9.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.43%
Lichiditate curentă
2.96
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-9.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.43%
Profit net per salariat
-6.054 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -9.93% | 8.57% | 34.74% | 8.23% | 0% | 1.6% | 28.82% | -1.43% |
| Marjă profit brut | 0% | 9.57% | 35.74% | 9.24% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -19.43% | 15.85% | 83.46% | 6.81% | 0% | 1.29% | 16.07% | -0.5% |
| Profit net per salariat | -6.054 Lei | 7.055 Lei | n/a | 4.016 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | -247 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
154.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 4.49 | 1.89 | 0.68 | 0.6 | 0.56 | 0.53 | 0.31 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.78 zile | 33.74 zile | 46.41 zile | 67.54 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 90.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 60.993 Lei | 82.297 Lei | n/a | 48.767 Lei | 31.738 Lei | n/a | n/a | 17.333 Lei |
Lichiditate curentă
2.96
Lichiditate imediată
2.96
Pondere active imobilizate
-0.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.96 | 2.51 | 4.15 | 4.96 | 3.61 | 2.53 | 22.34 | 8.05 |
| Lichiditate imediată | 2.96 | 2.51 | 4.15 | 4.96 | 3.61 | 2.53 | 22.34 | 8.05 |
| Pondere active imobilizate | -0.05% | 2.05% | 10.85% | 13.98% | 21.01% | 22.64% | -0.04% | -0.04% |
| Pondere active circulante | 100.05% | 97.95% | 89.15% | 86.02% | 78.99% | 77.36% | 100.04% | 100.04% |
©Firme.ro