Companie
Detalii identificare
Nume firmăBURASI SRL
Cod unic de înregistrare24927153 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009000028296
EUIDROONRC.J2009000028296
Data înființării08.01.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaB-Dul Carol I nr. 8, Câmpina, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
292.701
Profit (Lei)
38.164
Număr angajați
1
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 292.701 | 38.164 | 3.180 | 5.480 | 0 | 146.993 | 141.513 | 1 |
| 2024 | 261.442 | 29.431 | 2.453 | 5.208 | 0 | 137.988 | 132.780 | 1 |
| 2023 | 287.786 | 43.096 | 3.591 | 4.213 | 0 | 149.562 | 145.349 | 1 |
| 2022 | 267.753 | 47.704 | 3.975 | 3.861 | 0 | 144.115 | 140.254 | 1 |
| 2021 | 223.918 | 24.214 | 2.018 | 3.893 | 0 | 120.657 | 116.764 | 1 |
| 2020 | 223.005 | 50.097 | 4.175 | 3.062 | 0 | 145.709 | 142.647 | 1 |
| 2019 | 183.772 | 52.576 | 4.381 | 2.996 | 0 | 143.546 | 140.550 | 1 |
| 2018 | 286.261 | 86.891 | 7.241 | 2.784 | 0 | 177.649 | 174.865 | 2 |
| 2017 | 207.690 | 59.460 | 4.955 | 2.484 | 0 | 149.918 | 147.434 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.97%
Lichiditate curentă
26.82
Viteza rotație active
1.99
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.97%
Profit net per salariat
38.164 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.04% | 11.26% | 14.98% | 17.82% | 10.81% | 22.46% | 28.61% | 30.35% | 28.63% |
| Marjă profit brut | 14% | 12.13% | 15.88% | 18.8% | 11.79% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.97% | 22.17% | 29.65% | 34.01% | 20.74% | 35.12% | 37.41% | 49.69% | 40.33% |
| Profit net per salariat | 38.164 Lei | 29.431 Lei | 43.096 Lei | 47.704 Lei | 24.214 Lei | 50.097 Lei | 52.576 Lei | 43.446 Lei | 29.730 Lei |
Viteza rotație active
1.99
Viteza rotație stocuri
8.38
Durata medie încasare creanțe
0.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.99 | 1.89 | 1.92 | 1.86 | 1.86 | 1.53 | 1.28 | 1.61 | 1.39 |
| Viteza rotație stocuri | 8.38 | 7.95 | 7.6 | 7.23 | 5.88 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.01 zile | 0 zile | 0 zile | 0.27 zile | 51.56 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 292.701 Lei | 261.442 Lei | 287.786 Lei | 267.753 Lei | 223.918 Lei | 223.005 Lei | 183.772 Lei | 143.131 Lei | 103.845 Lei |
Lichiditate curentă
26.82
Lichiditate imediată
20.45
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26.82 | 26.5 | 35.5 | 37.33 | 30.99 | 47.59 | 47.91 | 63.81 | 60.35 |
| Lichiditate imediată | 20.45 | 20.18 | 26.51 | 27.74 | 21.22 | 47.59 | 47.91 | 63.81 | 60.35 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro