Companie
Detalii identificare
Nume firmăVLADI SPORT DISTRIBUTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 24973079 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009000628405
EUIDROONRC.J2009000628405
Data înființării20.01.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4642
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei
Informații de contact
Adresastr. Aurel Baeşu nr. 62, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
570.958
Profit (Lei)
61.698
Număr angajați
3
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 570.958 | 61.698 | 5.142 | 157.988 | 38.076 | 224.790 | 104.878 | 3 |
| 2023 | 971.934 | 122.695 | 10.225 | 244.510 | 122.700 | 1.062.404 | 940.594 | 3 |
| 2022 | 1.116.439 | 147.410 | 12.284 | 439.632 | 208.044 | 1.081.987 | 817.899 | 4 |
| 2021 | 1.041.526 | 144.125 | 12.010 | 352.901 | 298.496 | 724.894 | 670.489 | 7 |
| 2020 | 1.398.651 | 142.782 | 11.899 | 199.806 | 74.933 | 634.429 | 526.363 | 13 |
| 2019 | 690.248 | 92.151 | 7.679 | 201.564 | 100.985 | 484.160 | 383.581 | 11 |
| 2018 | 662.924 | 89.119 | 7.427 | 104.549 | 3.770 | 392.209 | 291.430 | 2 |
| 2017 | 625.017 | 31.681 | 2.640 | 211.882 | 0 | 414.193 | 202.311 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.83%
Lichiditate curentă
1.42
Viteza rotație active
2.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.83%
Profit net per salariat
20.566 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.81% | 12.62% | 13.2% | 13.84% | 10.21% | 13.35% | 13.44% | 5.07% |
| Marjă profit brut | 13.81% | 13.63% | 14.2% | 14.84% | 11.16% | 14.35% | 14.44% | 6.03% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.83% | 13.04% | 18.02% | 21.5% | 27.13% | 24.02% | 30.58% | 15.66% |
| Profit net per salariat | 20.566 Lei | 40.898 Lei | 36.853 Lei | 20.589 Lei | 10.983 Lei | 8.377 Lei | 44.560 Lei | 15.841 Lei |
Viteza rotație active
2.17
Viteza rotație stocuri
116.07
Durata medie încasare creanțe
131.31 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.17 | 0.82 | 0.87 | 1.02 | 1.97 | 1.18 | 1.67 | 1.51 |
| Viteza rotație stocuri | 116.07 | 1.21 | 1.7 | 3.79 | 11.88 | 4.82 | 110.16 | 299.62 |
| Durata medie încasare creanțe | 131.31 zile | 91.62 zile | 129.8 zile | 153.69 zile | 126.4 zile | 165.85 zile | 189.18 zile | 234.25 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 190.319 Lei | 323.978 Lei | 279.110 Lei | 148.789 Lei | 107.589 Lei | 62.750 Lei | 331.462 Lei | 312.509 Lei |
Lichiditate curentă
1.42
Lichiditate imediată
1.39
Pondere active imobilizate
14.48%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.42 | 4.35 | 2.46 | 2.05 | 3.18 | 2.4 | 3.75 | 1.95 |
| Lichiditate imediată | 1.39 | 1.05 | 0.97 | 1.28 | 2.59 | 1.69 | 3.69 | 1.94 |
| Pondere active imobilizate | 14.48% | 10.35% | 16.13% | 29.17% | 10.56% | 17.26% | 0.95% | 0% |
| Pondere active circulante | 85.52% | 89.65% | 83.87% | 70.83% | 89.44% | 82.74% | 99.05% | 100% |
©Firme.ro