Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTAN SERVICII SRL
Cod unic de înregistrare RO 251258 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2719/1992
EUIDROONRC.J12/2719/1992
Data înființării27.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4531
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu ridicata de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
Adresastr. Lacul Rosu nr. 1, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
157.091
Profit (Lei)
58.006
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 157.091 | 58.006 | 4.834 | 353.331 | 810.258 | 20.819 | 477.746 | 1 |
| 2024 | 145.341 | 53.516 | 4.460 | 434.328 | 842.308 | 11.760 | 419.740 | 1 |
| 2023 | 136.485 | 55.492 | 4.624 | 519.218 | 874.491 | 10.951 | 366.224 | 1 |
| 2022 | 134.308 | 89.371 | 7.448 | 656.642 | 906.675 | 60.700 | 310.733 | 0 |
| 2021 | 112.307 | 70.061 | 5.838 | 735.448 | 938.858 | 17.952 | 221.362 | 0 |
| 2020 | 91.168 | 49.048 | 4.087 | 830.248 | 971.042 | 10.506 | 151.300 | 0 |
| 2019 | 122.318 | 71.596 | 5.966 | 910.193 | 1.003.225 | 9.220 | 102.252 | 0 |
| 2018 | 116.823 | 61.183 | 5.099 | 1.018.557 | 1.035.409 | 13.525 | 30.377 | 0 |
| 2017 | 19.337 | 0 | 0 | 1.117.077 | 1.067.592 | 18.679 | -30.806 | 0 |
| 2016 | 0 | 0 | 0 | 18.789 | 0 | 27.293 | 8.504 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
36.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.14%
Lichiditate curentă
0.06
Viteza rotație active
0.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
36.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.14%
Profit net per salariat
58.006 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 36.93% | 36.82% | 40.66% | 66.54% | 62.38% | 53.8% | 58.53% | 52.37% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 37.81% | 37.69% | 41.51% | 69.09% | 65.02% | 56.58% | 61.53% | 55.37% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.14% | 12.75% | 15.15% | 28.76% | 31.65% | 32.42% | 70.02% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 58.006 Lei | 53.516 Lei | 55.492 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.19
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
22.46 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.19 | 0.17 | 0.15 | 0.14 | 0.12 | 0.09 | 0.12 | 0.11 | 0.02 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.46 zile | 22.16 zile | 26.9 zile | 25.55 zile | 52.48 zile | 37.51 zile | 11.32 zile | 9.55 zile | 50.74 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 157.091 Lei | 145.341 Lei | 136.485 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.06
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
97.49%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.06 | 0.03 | 0.02 | 0.09 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 1.45 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.03 | 0.02 | 0.09 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 1.45 |
| Pondere active imobilizate | 97.49% | 98.62% | 98.76% | 93.73% | 98.12% | 98.93% | 99.09% | 98.71% | 98.28% | 0% |
| Pondere active circulante | 2.51% | 1.38% | 1.24% | 6.27% | 1.88% | 1.07% | 0.91% | 1.29% | 1.72% | 100% |
©Firme.ro