Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUIGI SRL
Cod unic de înregistrare RO 2517969 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992002996034
EUIDROONRC.J1992002996034
Data înființării22.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4639
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaCraiovei nr. 174A, Loc. Piteşti | Municipiul Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.501.650
Profit (Lei)
768.489
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.501.650 | 768.489 | 64.041 | 516.796 | 623.589 | 1.057.463 | 1.239.795 | 2 |
| 2023 | 1.739.415 | 284.799 | 23.733 | 20.342 | 643.643 | 849.005 | 1.472.306 | 1 |
| 2022 | 1.615.852 | 209.294 | 17.441 | 36.570 | 532.147 | 691.930 | 1.187.507 | 1 |
| 2021 | 1.308.089 | 134.425 | 11.202 | 191.292 | 575.871 | 593.635 | 978.214 | 2 |
| 2020 | 2.007.353 | 352.448 | 29.371 | 699.683 | 170.810 | 1.373.597 | 844.724 | 2 |
| 2019 | 1.983.024 | 138.920 | 11.577 | 594.021 | 140.104 | 946.193 | 492.276 | 2 |
| 2018 | 1.467.597 | 127.671 | 10.639 | 516.611 | 25.671 | 844.296 | 353.356 | 2 |
| 2017 | 1.166.040 | 134.914 | 11.243 | 637.747 | 21.905 | 841.737 | 225.895 | 2 |
| 2016 | 1.397.205 | 31.692 | 2.641 | 698.494 | 25.927 | 763.749 | 91.182 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
51.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61.99%
Lichiditate curentă
2.05
Viteza rotație active
0.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
51.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61.99%
Profit net per salariat
384.245 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 51.18% | 16.37% | 12.95% | 10.28% | 17.56% | 7.01% | 8.7% | 11.57% | 2.27% |
| Marjă profit brut | 56.39% | 17.39% | 13.95% | 11.22% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 61.99% | 19.34% | 17.62% | 13.74% | 41.72% | 28.22% | 36.13% | 59.72% | 34.76% |
| Profit net per salariat | 384.245 Lei | 284.799 Lei | 209.294 Lei | 67.213 Lei | 176.224 Lei | 69.460 Lei | 63.836 Lei | 67.457 Lei | 10.564 Lei |
Viteza rotație active
0.89
Viteza rotație stocuri
5.4
Durata medie încasare creanțe
171.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.89 | 1.17 | 1.32 | 1.12 | 1.3 | 1.83 | 1.69 | 1.35 | 1.77 |
| Viteza rotație stocuri | 5.4 | 50.35 | 37.5 | 110.54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 171.71 zile | 79.23 zile | 7.57 zile | 6.95 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 750.825 Lei | 1.739.415 Lei | 1.615.852 Lei | 654.045 Lei | 1.003.677 Lei | 991.512 Lei | 733.799 Lei | 583.020 Lei | 465.735 Lei |
Lichiditate curentă
2.05
Lichiditate imediată
1.51
Pondere active imobilizate
37.1%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.05 | 41.74 | 18.92 | 3.1 | 1.96 | 1.59 | 1.63 | 1.32 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 1.51 | 40.04 | 17.74 | 3.04 | 1.96 | 1.59 | 1.63 | 1.32 | 1.09 |
| Pondere active imobilizate | 37.1% | 43.12% | 43.47% | 49.24% | 11.06% | 12.9% | 2.95% | 2.54% | 3.28% |
| Pondere active circulante | 62.9% | 56.88% | 56.53% | 50.76% | 88.94% | 87.1% | 97.05% | 97.46% | 96.72% |
©Firme.ro