Companie
Detalii identificare
Nume firmăLINGHEA SRL
Cod unic de înregistrare RO 25331778 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/678/2009
EUIDROONRC.J35/678/2009
Data înființării23.03.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5829
Această clasă include:
-editarea de software de utilizare generală, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă pe cont propriu: -sisteme de operare -aplicaţii pentru întreprinderi şi alte aplicaţii Această clasă exclude : -reproducerea de produse software,
1820 -vânzarea cu amănuntul de programe software de utilizare generală,
4741 -producţia de software neasociată cu editarea, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe bază de tarif sau contract,
6201 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizare a acestora),
6311
-editarea de software de utilizare generală, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă pe cont propriu: -sisteme de operare -aplicaţii pentru întreprinderi şi alte aplicaţii Această clasă exclude : -reproducerea de produse software,
1820 -vânzarea cu amănuntul de programe software de utilizare generală,
4741 -producţia de software neasociată cu editarea, inclusiv transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe bază de tarif sau contract,
6201 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizare a acestora),
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a altor produse software
Informații de contact
AdresaIon Roată nr. 31, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
558.760
Profit (Lei)
2.167
Număr angajați
4
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 558.760 | 2.167 | 181 | 530.064 | 1.770 | 1.149.089 | 621.389 | 4 |
| 2023 | 543.029 | 0 | 0 | 490.355 | 1.770 | 1.106.300 | 619.222 | 4 |
| 2022 | 516.860 | 12.573 | 1.048 | 480.162 | 1.949 | 1.159.086 | 681.399 | 3 |
| 2021 | 381.370 | 0 | 0 | 442.367 | 2.129 | 1.108.906 | 668.826 | 3 |
| 2020 | 385.443 | 0 | 0 | 234.909 | 2.308 | 924.304 | 691.935 | 4 |
| 2019 | 644.640 | 144.266 | 12.022 | 188.094 | 2.487 | 948.276 | 763.083 | 3 |
| 2018 | 614.603 | 158.221 | 13.185 | 686.654 | 2.666 | 1.140.614 | 458.559 | 4 |
| 2017 | 602.784 | 0 | 0 | 715.646 | 2.845 | 1.010.499 | 300.338 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.35%
Lichiditate curentă
2.17
Viteza rotație active
0.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.35%
Profit net per salariat
542 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.39% | 0% | 2.43% | 0% | 0% | 22.38% | 25.74% | 0% |
| Marjă profit brut | 0.39% | 0% | 2.43% | 0% | 0% | 26.04% | 26.72% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.35% | 0% | 1.85% | 0% | 0% | 18.91% | 34.5% | 0% |
| Profit net per salariat | 542 Lei | 0 Lei | 4.191 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 48.089 Lei | 39.555 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.49
Viteza rotație stocuri
0.7
Durata medie încasare creanțe
210.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.49 | 0.49 | 0.45 | 0.34 | 0.42 | 0.68 | 0.54 | 0.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0.7 | 0.66 | 0.57 | 0.45 | 0.6 | 1.08 | 0.77 | 0.91 |
| Durata medie încasare creanțe | 210.03 zile | 183.58 zile | 177.29 zile | 249.51 zile | 243.03 zile | 148.21 zile | 181.13 zile | 198.3 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 139.690 Lei | 135.757 Lei | 172.287 Lei | 127.123 Lei | 96.361 Lei | 214.880 Lei | 153.651 Lei | 150.696 Lei |
Lichiditate curentă
2.17
Lichiditate imediată
0.66
Pondere active imobilizate
0.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.17 | 2.26 | 2.41 | 2.51 | 3.93 | 5.04 | 1.66 | 1.41 |
| Lichiditate imediată | 0.66 | 0.59 | 0.53 | 0.61 | 1.19 | 1.86 | 0.49 | 0.48 |
| Pondere active imobilizate | 0.15% | 0.16% | 0.17% | 0.19% | 0.25% | 0.26% | 0.23% | 0.28% |
| Pondere active circulante | 99.85% | 99.84% | 99.83% | 99.81% | 99.75% | 99.74% | 99.77% | 99.72% |
©Firme.ro