Companie
Detalii identificare
Nume firmăVINERIA SPÂRLENI SRL
Cod unic de înregistrare RO 25467592 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/268/2009
EUIDROONRC.J38/268/2009
Data înființării21.04.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
121
Această clasă include:
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea strugurilor
Informații de contact
AdresaGuşoeni, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
777.953
Profit (Lei)
221.001
Număr angajați
1
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 777.953 | 221.001 | 18.417 | 246.963 | 286.845 | 563.586 | 314.238 | 1 |
| 2024 | 191.112 | 14.547 | 1.212 | 425.717 | 729.674 | 78.510 | 93.237 | 2 |
| 2023 | 242.867 | 6.682 | 557 | 286.318 | 285.051 | 369.188 | 78.691 | 2 |
| 2022 | 182.407 | 95.821 | 7.985 | 77.675 | 307.282 | 277.284 | 217.661 | 3 |
| 2021 | 58.815 | 51.364 | 4.280 | 2.077 | 252.086 | 170.129 | 121.839 | 0 |
| 2020 | 64.993 | 71.203 | 5.934 | 108.255 | 259.514 | 224.944 | 70.476 | 1 |
| 2019 | 103.753 | 9.542 | 795 | 103.525 | 266.299 | 149.010 | -728 | 0 |
| 2018 | 55.721 | 12.557 | 1.046 | 115.092 | 273.706 | 150.827 | -10.460 | 0 |
| 2017 | 16.078 | 0 | 0 | 44.858 | 281.103 | 68.028 | -23.017 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.33%
Lichiditate curentă
2.28
Viteza rotație active
0.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.33%
Profit net per salariat
221.001 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.41% | 7.61% | 2.75% | 52.53% | 87.33% | 109.55% | 9.2% | 22.54% | 0% |
| Marjă profit brut | 30.57% | 8.61% | 3.73% | 53.89% | 90.33% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 70.33% | 15.6% | 8.49% | 44.02% | 42.16% | 100% | -1310.71% | -120.05% | 0% |
| Profit net per salariat | 221.001 Lei | 7.274 Lei | 3.341 Lei | 31.940 Lei | n/a | 71.203 Lei | n/a | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.91
Viteza rotație stocuri
225.3
Durata medie încasare creanțe
258.89 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.91 | 0.24 | 0.37 | 0.31 | 0.14 | 0.13 | 0.25 | 0.13 | 0.05 |
| Viteza rotație stocuri | 225.3 | 15.86 | 2.47 | 52.83 | 17.03 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 258.89 zile | 71.65 zile | 326.96 zile | 391.82 zile | 101.73 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 777.953 Lei | 95.556 Lei | 121.434 Lei | 60.802 Lei | n/a | 64.993 Lei | n/a | n/a | 16.078 Lei |
Lichiditate curentă
2.28
Lichiditate imediată
2.27
Pondere active imobilizate
33.73%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.28 | 0.18 | 1.29 | 3.57 | 81.91 | 2.08 | 1.44 | 1.31 | 1.52 |
| Lichiditate imediată | 2.27 | 0.16 | 0.95 | 3.53 | 80.25 | 2.08 | 1.44 | 1.31 | 1.52 |
| Pondere active imobilizate | 33.73% | 90.29% | 43.57% | 52.57% | 59.71% | 53.57% | 64.12% | 64.47% | 80.52% |
| Pondere active circulante | 66.27% | 9.71% | 56.43% | 47.43% | 40.29% | 46.43% | 35.88% | 35.53% | 19.48% |
©Firme.ro