Companie
Detalii identificare
Nume firmăVAL SAM VAS SRL
Cod unic de înregistrare25473390 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009000944350
EUIDROONRC.J2009000944350
Data înființării22.04.2009 - 17 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Nouă nr. 8, Cărpiniş, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
176.700
Profit (Lei)
61.796
Număr angajați
2
Vechime
17 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 176.700 | 61.796 | 5.150 | 7.099 | 60.701 | 71.421 | 125.023 | 2 |
| 2024 | 183.150 | -1.224 | -102 | 59.456 | 86.315 | 36.369 | 63.228 | 2 |
| 2023 | 145.450 | 0 | 0 | 80.080 | 132.692 | 11.840 | 64.452 | 2 |
| 2022 | 183.750 | 26.736 | 2.228 | 92.392 | 179.069 | 12.299 | 98.976 | 2 |
| 2021 | 200.550 | 63.102 | 5.259 | 13.631 | 81.157 | 4.714 | 72.240 | 2 |
| 2020 | 127.500 | 0 | 0 | 96.949 | 102.799 | 3.287 | 9.137 | 3 |
| 2019 | 116.620 | 35.569 | 2.964 | 106.259 | 124.441 | 12.178 | 30.360 | 2 |
| 2018 | 28.920 | 0 | 0 | 15.332 | 0 | 10.123 | -5.209 | 1 |
| 2017 | 42.075 | 17.399 | 1.450 | 2.315 | 0 | 5.019 | 2.704 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.43%
Lichiditate curentă
10.06
Viteza rotație active
1.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.43%
Profit net per salariat
30.898 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.97% | -0.67% | 0% | 14.55% | 31.46% | 0% | 30.5% | 0% | 41.35% |
| Marjă profit brut | 36.33% | 0.28% | 0% | 15.4% | 32.44% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 49.43% | -1.94% | 0% | 27.01% | 87.35% | 0% | 100% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 30.898 Lei | -612 Lei | 0 Lei | 13.368 Lei | 31.551 Lei | 0 Lei | 17.785 Lei | 0 Lei | 17.399 Lei |
Viteza rotație active
1.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
133.28 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.34 | 1.49 | 1.01 | 0.96 | 2.34 | 1.2 | 0.85 | 2.86 | 8.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 133.28 zile | 46.04 zile | 16.31 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 88.350 Lei | 91.575 Lei | 72.725 Lei | 91.875 Lei | 100.275 Lei | 42.500 Lei | 58.310 Lei | 28.920 Lei | 42.075 Lei |
Lichiditate curentă
10.06
Lichiditate imediată
10.06
Pondere active imobilizate
45.94%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.06 | 0.61 | 0.15 | 0.13 | 0.35 | 0.03 | 0.11 | 0.66 | 2.17 |
| Lichiditate imediată | 10.06 | 0.61 | 0.15 | 0.13 | 0.35 | 0.03 | 0.11 | 0.66 | 2.17 |
| Pondere active imobilizate | 45.94% | 70.36% | 91.81% | 93.57% | 94.51% | 96.9% | 91.09% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 54.06% | 29.64% | 8.19% | 6.43% | 5.49% | 3.1% | 8.91% | 100% | 100% |
©Firme.ro