Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTB CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare25626221 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009001184122
EUIDROONRC.J2009001184122
Data înființării02.06.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaTeilor nr. 48, Sat Floreşti | Comuna Floreşti, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
16.954
Profit (Lei)
1.956
Număr angajați
0
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.954 | 1.956 | 163 | 3.089 | 0 | 5.285 | 2.196 | 0 |
| 2024 | 59.276 | 33.661 | 2.805 | 3.183 | 0 | 69.440 | 66.257 | 0 |
| 2023 | 91.364 | 44.856 | 3.738 | 7.657 | 0 | 65.457 | 57.800 | 1 |
| 2022 | 88.013 | 36.617 | 3.051 | 8.232 | 0 | 45.089 | 36.857 | 1 |
| 2021 | 128.391 | 107.241 | 8.937 | 20.204 | 0 | 127.685 | 107.481 | 0 |
| 2020 | 92.376 | 57.909 | 4.826 | 14.698 | 0 | 381.240 | 366.542 | 1 |
| 2019 | 190.289 | 134.881 | 11.240 | 14.837 | 483 | 322.987 | 308.633 | 1 |
| 2018 | 202.076 | 133.919 | 11.160 | 15.714 | 1.933 | 267.533 | 253.752 | 1 |
| 2017 | 157.788 | 14.548 | 1.212 | 26.595 | 0 | 146.428 | 119.833 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.07%
Lichiditate curentă
1.71
Viteza rotație active
3.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89.07%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.54% | 56.79% | 49.1% | 41.6% | 83.53% | 62.69% | 70.88% | 66.27% | 9.22% |
| Marjă profit brut | 17.29% | 67.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 89.07% | 50.8% | 77.61% | 99.35% | 99.78% | 15.8% | 43.7% | 52.78% | 12.14% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 44.856 Lei | 36.617 Lei | n/a | 57.909 Lei | 134.881 Lei | 133.919 Lei | 14.548 Lei |
Viteza rotație active
3.21
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
79.57 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.21 | 0.85 | 1.4 | 1.95 | 1.01 | 0.24 | 0.59 | 0.75 | 1.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 79.57 zile | 392.41 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 91.364 Lei | 88.013 Lei | n/a | 92.376 Lei | 190.289 Lei | 202.076 Lei | 157.788 Lei |
Lichiditate curentă
1.71
Lichiditate imediată
1.71
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.71 | 21.82 | 8.55 | 5.48 | 6.32 | 25.94 | 21.77 | 17.03 | 5.51 |
| Lichiditate imediată | 1.71 | 21.82 | 8.55 | 5.48 | 6.32 | 25.94 | 21.77 | 17.03 | 5.51 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.15% | 0.72% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.85% | 99.28% | 100% |
©Firme.ro