Companie
Detalii identificare
Nume firmăRIDAVIM INVEST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 25775436 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/377/2009
EUIDROONRC.J38/377/2009
Data înființării14.07.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaBerbeşti, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
435.892
Profit (Lei)
609
Număr angajați
3
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 435.892 | 609 | 51 | 26.794 | 293.117 | 177.675 | 443.998 | 3 |
| 2023 | 533.140 | 4.637 | 386 | 58.017 | 324.582 | 176.823 | 443.388 | 4 |
| 2022 | 559.016 | 12.124 | 1.010 | 22.775 | 395.166 | 286.360 | 658.751 | 6 |
| 2021 | 557.743 | 0 | 0 | 28.969 | 459.579 | 216.017 | 646.627 | 6 |
| 2020 | 821.671 | 180.677 | 15.056 | 40.936 | 533.743 | 286.277 | 779.084 | 6 |
| 2019 | 1.390.941 | 589.252 | 49.104 | 268.141 | 615.127 | 251.421 | 598.407 | 8 |
| 2018 | 701.149 | 43.556 | 3.630 | 534.706 | 450.702 | 93.160 | 9.156 | 7 |
| 2017 | 549.459 | 992 | 83 | 366.276 | 239.074 | 90.063 | -34.400 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.14%
Lichiditate curentă
6.63
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.14%
Profit net per salariat
203 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.14% | 0.87% | 2.17% | 0% | 21.99% | 42.36% | 6.21% | 0.18% |
| Marjă profit brut | 0.79% | 1.84% | 3.17% | 0% | 22.75% | 43.37% | 7.31% | 1.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.14% | 1.05% | 1.84% | 0% | 23.19% | 98.47% | 100% | -2.88% |
| Profit net per salariat | 203 Lei | 1.159 Lei | 2.021 Lei | 0 Lei | 30.113 Lei | 73.657 Lei | 6.222 Lei | 142 Lei |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
6.24
Durata medie încasare creanțe
33.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 1.06 | 0.82 | 0.83 | 1 | 1.61 | 1.29 | 1.67 |
| Viteza rotație stocuri | 6.24 | 9.54 | 10.94 | 12.93 | 21.57 | 20.63 | 10.54 | 8.53 |
| Durata medie încasare creanțe | 33.73 zile | 45.95 zile | 63.18 zile | 41.7 zile | 34.23 zile | 19.41 zile | 8.95 zile | 11.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 145.297 Lei | 133.285 Lei | 93.169 Lei | 92.957 Lei | 136.945 Lei | 173.868 Lei | 100.164 Lei | 78.494 Lei |
Lichiditate curentă
6.63
Lichiditate imediată
4.02
Pondere active imobilizate
62.26%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.63 | 3.05 | 12.57 | 7.46 | 6.99 | 0.94 | 0.17 | 0.25 |
| Lichiditate imediată | 4.02 | 2.08 | 10.33 | 5.97 | 6.06 | 0.69 | 0.05 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 62.26% | 64.73% | 57.98% | 68.03% | 65.09% | 70.99% | 82.87% | 72.64% |
| Pondere active circulante | 37.74% | 35.27% | 42.02% | 31.97% | 34.91% | 29.01% | 17.13% | 27.36% |
©Firme.ro