Companie
Detalii identificare
Nume firmăVELU GRIG SRL
Cod unic de înregistrare RO 25776849 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/338/2009
EUIDROONRC.J06/338/2009
Data înființării15.07.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaTudor Jarda nr. 27, Viişoara, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
336.860
Profit (Lei)
48.349
Număr angajați
0
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 336.860 | 48.349 | 4.029 | 11.746 | 3.083 | 209.017 | 200.354 | 0 |
| 2024 | 396.051 | 70.399 | 5.867 | 45.797 | 4.903 | 212.699 | 171.805 | 1 |
| 2023 | 327.705 | 59.372 | 4.948 | 31.088 | 3.362 | 129.132 | 101.406 | 0 |
| 2022 | 246.481 | 21.447 | 1.787 | 5.038 | 4.202 | 42.871 | 42.035 | 0 |
| 2021 | 327.626 | 54.068 | 4.506 | 16.511 | 5.042 | 86.125 | 74.656 | 0 |
| 2020 | 213.978 | 4.791 | 399 | 11.410 | 0 | 27.653 | 20.588 | 0 |
| 2019 | 183.508 | 0 | 0 | 40.147 | 3.021 | 51.678 | 15.797 | 0 |
| 2018 | 220.166 | 7.642 | 637 | 4.606 | 9.063 | 29.903 | 34.360 | 0 |
| 2017 | 219.682 | 8.571 | 714 | 5.544 | 15.104 | 17.158 | 26.718 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.13%
Lichiditate curentă
17.79
Viteza rotație active
1.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.13%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.35% | 17.78% | 18.12% | 8.7% | 16.5% | 2.24% | 0% | 3.47% | 3.9% |
| Marjă profit brut | 17.46% | 19.9% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.13% | 40.98% | 58.55% | 51.02% | 72.42% | 23.27% | 0% | 22.24% | 32.08% |
| Profit net per salariat | n/a | 70.399 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.59
Viteza rotație stocuri
4.37
Durata medie încasare creanțe
2.07 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.59 | 1.82 | 2.47 | 5.24 | 3.59 | 7.74 | 3.35 | 5.65 | 6.81 |
| Viteza rotație stocuri | 4.37 | 7.59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.07 zile | 0.16 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 396.051 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
17.79
Lichiditate imediată
11.24
Pondere active imobilizate
1.45%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.79 | 4.64 | 4.15 | 8.51 | 5.22 | 2.42 | 1.29 | 6.49 | 3.09 |
| Lichiditate imediată | 11.24 | 3.5 | 4.15 | 8.51 | 5.22 | 2.42 | 1.29 | 6.49 | 3.09 |
| Pondere active imobilizate | 1.45% | 2.25% | 2.54% | 8.93% | 5.53% | 0% | 5.52% | 23.26% | 46.82% |
| Pondere active circulante | 98.55% | 97.75% | 97.46% | 91.07% | 94.47% | 100% | 94.48% | 76.74% | 53.18% |
©Firme.ro