Companie
Detalii identificare
Nume firmăSARMI FRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 25791547 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009000506017
EUIDROONRC.J2009000506017
Data înființării17.07.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
124
Această clasă include:
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor semintoase si samburoase
Informații de contact
AdresaStăuini, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
211.307
Profit (Lei)
-180.190
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 211.307 | -180.190 | -15.016 | 1.670.659 | 776.250 | 103.470 | -790.939 | 2 |
| 2024 | 457.751 | 7.141 | 595 | 1.907.514 | 777.412 | 228.607 | -610.749 | 2 |
| 2023 | 230.489 | 0 | 0 | 1.958.581 | 873.413 | 176.532 | -617.890 | 2 |
| 2022 | 400.201 | 9.506 | 792 | 1.946.855 | 1.006.840 | 196.314 | -452.955 | 2 |
| 2021 | 275.824 | 0 | 0 | 2.044.211 | 1.106.229 | 184.774 | -462.462 | 2 |
| 2020 | 259.525 | 0 | 0 | 1.923.093 | 1.216.654 | 122.449 | -293.244 | 2 |
| 2019 | 254.855 | 7.153 | 596 | 1.968.541 | 1.334.577 | 177.519 | -274.421 | 2 |
| 2018 | 248.245 | 775.716 | 64.643 | 1.830.850 | 1.455.003 | 94.273 | -281.574 | 3 |
| 2017 | 184.419 | 5.132 | 428 | 1.795.600 | 1.529.900 | 88.410 | -1.057.290 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-85.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.78%
Lichiditate curentă
0.06
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-85.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.78%
Profit net per salariat
-90.095 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -85.27% | 1.56% | 0% | 2.38% | 0% | 0% | 2.81% | 312.48% | 2.78% |
| Marjă profit brut | 0% | 3.79% | 0% | 3.34% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.78% | -1.17% | 0% | -2.1% | 0% | 0% | -2.61% | -275.49% | -0.49% |
| Profit net per salariat | -90.095 Lei | 3.571 Lei | 0 Lei | 4.753 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 3.577 Lei | 258.572 Lei | 2.566 Lei |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
9.78
Durata medie încasare creanțe
135.41 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0.46 | 0.22 | 0.33 | 0.21 | 0.19 | 0.17 | 0.16 | 0.11 |
| Viteza rotație stocuri | 9.78 | 9.25 | 4.66 | 8.25 | 5.68 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 135.41 zile | 84.64 zile | 147.5 zile | 78.31 zile | 112.54 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 105.654 Lei | 228.876 Lei | 115.245 Lei | 200.101 Lei | 137.912 Lei | 129.763 Lei | 127.428 Lei | 82.748 Lei | 92.210 Lei |
Lichiditate curentă
0.06
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
88.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.06 | 0.12 | 0.09 | 0.1 | 0.09 | 0.06 | 0.09 | 0.05 | 0.05 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 0.09 | 0.06 | 0.08 | 0.07 | 0.06 | 0.09 | 0.05 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 88.24% | 77.28% | 83.19% | 83.68% | 85.69% | 90.86% | 88.26% | 93.92% | 94.54% |
| Pondere active circulante | 11.76% | 22.72% | 16.81% | 16.32% | 14.31% | 9.14% | 11.74% | 6.08% | 5.46% |
©Firme.ro