Companie
Detalii identificare
Nume firmăREPEDE PRESSURE CONTROL SRL
Cod unic de înregistrare RO 25925118 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/451/2009
EUIDROONRC.J52/451/2009
Data înființării24.08.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2892
Această clasă include:
-fabricarea de elevatoare şi benzi transportoare cu acţiune continuă pentru lucrări subterane -fabricarea de maşini de forat, tăiat, săpat tuneluri (fie că sunt sau nu destinate utilizării în subteran) -fabricarea de maşini pentru tratarea minereurilor, prin concasare, cernere, sortare, separare, spălare, etc. -fabricarea de utilaje pentru fabricarea betonului şi mortarului -fabricarea de utilaje pentru dislocarea pământului: -excavator de nivelat, gredere, screpere, compresoare, nivelatoare, lopeţi mecanice, excavatoare de încărcare etc. -fabricarea de utilaje pentru baterea şi scoaterea pilonilor, maşini de tencuit, maşini de asfaltat, maşini pentru betonarea de suprafaţă, etc. -fabricarea de tractoare cu şenile şi a tractoarelor utilizate în construcţii sau minerit -fabricarea de buldozere şi lame pentru buldozer -fabricarea de camioane grele pentru circulaţia în afara drumurilor publice Această clasă exclude: -fabricarea de echipamente de ridicat şi manipulat,
2822 -fabricarea altor tipuri de tractoare,
2839, 2910 -fabricarea de maşini unelte pentru prelucrarea pietrei, inclusiv maşini pentru despicarea (spălţuirea) sau curăţirea pietrei,
2849 -fabricarea de autobetoniere,
2910
-fabricarea de elevatoare şi benzi transportoare cu acţiune continuă pentru lucrări subterane -fabricarea de maşini de forat, tăiat, săpat tuneluri (fie că sunt sau nu destinate utilizării în subteran) -fabricarea de maşini pentru tratarea minereurilor, prin concasare, cernere, sortare, separare, spălare, etc. -fabricarea de utilaje pentru fabricarea betonului şi mortarului -fabricarea de utilaje pentru dislocarea pământului: -excavator de nivelat, gredere, screpere, compresoare, nivelatoare, lopeţi mecanice, excavatoare de încărcare etc. -fabricarea de utilaje pentru baterea şi scoaterea pilonilor, maşini de tencuit, maşini de asfaltat, maşini pentru betonarea de suprafaţă, etc. -fabricarea de tractoare cu şenile şi a tractoarelor utilizate în construcţii sau minerit -fabricarea de buldozere şi lame pentru buldozer -fabricarea de camioane grele pentru circulaţia în afara drumurilor publice Această clasă exclude: -fabricarea de echipamente de ridicat şi manipulat,
2822 -fabricarea altor tipuri de tractoare,
2839, 2910 -fabricarea de maşini unelte pentru prelucrarea pietrei, inclusiv maşini pentru despicarea (spălţuirea) sau curăţirea pietrei,
2849 -fabricarea de autobetoniere,
2910
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea utilajelor pentru extractie si constructii
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
28.827.171
Profit (Lei)
1.221.203
Număr angajați
110
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28.827.171 | 1.221.203 | 101.767 | 7.398.321 | 20.237.790 | 17.929.969 | 30.999.970 | 110 |
| 2024 | 34.234.080 | 10.489.466 | 874.122 | 7.770.871 | 20.674.947 | 21.066.418 | 33.778.768 | 107 |
| 2023 | 33.553.743 | 6.510.387 | 542.532 | 18.264.426 | 21.309.220 | 22.432.110 | 25.289.301 | 110 |
| 2022 | 41.761.830 | 10.293.214 | 857.768 | 24.733.991 | 22.229.807 | 23.945.799 | 20.778.914 | 116 |
| 2021 | 30.127.618 | 5.363.704 | 446.975 | 20.540.165 | 17.440.299 | 18.839.733 | 14.985.700 | 105 |
| 2020 | 35.410.503 | 7.843.745 | 653.645 | 26.500.173 | 12.440.809 | 21.856.043 | 6.621.996 | 105 |
| 2019 | 25.166.094 | 1.685.975 | 140.498 | 34.288.187 | 9.269.144 | 24.269.853 | -1.221.749 | 118 |
| 2018 | 29.865.301 | 5.127.198 | 427.267 | 43.211.786 | 9.821.309 | 31.728.331 | -2.907.724 | 112 |
| 2017 | 31.211.965 | 8.696.090 | 724.674 | 51.781.044 | 9.090.137 | 34.904.254 | -8.034.922 | 91 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.94%
Lichiditate curentă
2.42
Viteza rotație active
0.76
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.94%
Profit net per salariat
11.102 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.24% | 30.64% | 19.4% | 24.65% | 17.8% | 22.15% | 6.7% | 17.17% | 27.86% |
| Marjă profit brut | 5.3% | 35.74% | 22.55% | 28.48% | 20.4% | 27.21% | 8.26% | 18.65% | 27.86% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.94% | 31.05% | 25.74% | 49.54% | 35.79% | 100% | -138% | -176.33% | -108.23% |
| Profit net per salariat | 11.102 Lei | 98.032 Lei | 59.185 Lei | 88.735 Lei | 51.083 Lei | 74.702 Lei | 14.288 Lei | 45.779 Lei | 95.561 Lei |
Viteza rotație active
0.76
Viteza rotație stocuri
2.07
Durata medie încasare creanțe
39.55 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.76 | 0.82 | 0.77 | 0.9 | 0.83 | 1.03 | 0.75 | 0.72 | 0.71 |
| Viteza rotație stocuri | 2.07 | 2.28 | 2.17 | 3.37 | 2.9 | 3.53 | 2.16 | 2.9 | 3.56 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.55 zile | 46.18 zile | 59.04 zile | 63.05 zile | 89.3 zile | 76.79 zile | 155.4 zile | 245.09 zile | 288.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 262.065 Lei | 319.945 Lei | 305.034 Lei | 360.016 Lei | 286.930 Lei | 337.243 Lei | 213.272 Lei | 266.654 Lei | 342.989 Lei |
Lichiditate curentă
2.42
Lichiditate imediată
0.54
Pondere active imobilizate
53.02%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.42 | 2.71 | 1.23 | 0.97 | 0.92 | 0.82 | 0.71 | 0.73 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 0.54 | 0.78 | 0.38 | 0.47 | 0.41 | 0.45 | 0.37 | 0.5 | 0.5 |
| Pondere active imobilizate | 53.02% | 49.53% | 48.72% | 48.14% | 48.07% | 36.27% | 27.64% | 23.64% | 20.66% |
| Pondere active circulante | 46.98% | 50.47% | 51.28% | 51.86% | 51.93% | 63.73% | 72.36% | 76.36% | 79.34% |
©Firme.ro
