Companie
Detalii identificare
Nume firmăHIQ INSTAL SRL
Cod unic de înregistrare26091371 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/10098/2009
EUIDROONRC.J40/10098/2009
Data înființării12.10.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7120
Această clasă include:
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de testari si analize tehnice
Informații de contact
AdresaZambilelor nr. 70-74, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
218.402
Profit (Lei)
-77.647
Număr angajați
0
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 218.402 | -77.647 | -6.471 | 94.576 | 0 | 36.066 | -58.510 | 0 |
| 2023 | 133.235 | -15.900 | -1.325 | 55.486 | 42.657 | 31.966 | 19.137 | 1 |
| 2022 | 168.536 | 28.576 | 2.381 | 40.294 | 8.888 | 66.443 | 35.037 | 2 |
| 2021 | 187.375 | 23.658 | 1.972 | 46.783 | 8.888 | 44.357 | 6.462 | 1 |
| 2020 | 231.894 | -40.356 | -3.363 | 56.139 | 13.281 | 25.662 | -17.196 | 1 |
| 2019 | 175.021 | 2.489 | 207 | 46.450 | 57.281 | 12.329 | 23.160 | 1 |
| 2018 | 99.441 | 586 | 49 | 45.370 | 57.281 | 8.760 | 20.671 | 1 |
| 2017 | 40.359 | -9.783 | -815 | 1.887 | 8.888 | 13.084 | 20.085 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-35.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.38
Viteza rotație active
6.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-35.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -35.55% | -11.93% | 16.96% | 12.63% | -17.4% | 1.42% | 0.59% | -24.24% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 18.59% | 15.35% | 0% | 4.42% | 3.59% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -83.09% | 81.56% | 100% | 100% | 10.75% | 2.83% | -48.71% |
| Profit net per salariat | n/a | -15.900 Lei | 14.288 Lei | 23.658 Lei | -40.356 Lei | 2.489 Lei | 586 Lei | -9.783 Lei |
Viteza rotație active
6.06
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.06 | 1.79 | 2.24 | 3.52 | 5.95 | 2.51 | 1.51 | 1.84 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.84 zile | 22.58 zile | 12.67 zile | 39.93 zile | 0 zile | 0.77 zile | 10.35 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 133.235 Lei | 84.268 Lei | 187.375 Lei | 231.894 Lei | 175.021 Lei | 99.441 Lei | 40.359 Lei |
Lichiditate curentă
0.38
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.38 | 0.58 | 1.65 | 0.95 | 0.46 | 0.27 | 0.19 | 6.93 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 0.58 | 1.65 | 0.95 | 0.46 | 0.27 | 0.19 | 6.93 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 57.16% | 11.8% | 16.69% | 34.1% | 82.29% | 86.74% | 40.45% |
| Pondere active circulante | 100% | 42.84% | 88.2% | 83.31% | 65.9% | 17.71% | 13.26% | 59.55% |
©Firme.ro