Companie
Detalii identificare
Nume firmăZOO TEXTIMA SRL
Cod unic de înregistrare RO 2615010 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ27/1119/1991
EUIDROONRC.J27/1119/1991
Data înființării29.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1061
Această clasă include:
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
-activităţi de morărit: producerea de făină, tărâţe, pudră sau pelete din grâu, secară, ovăz, porumb şi alte cereale -activităţi de măcinare a orezului: producerea de orez decorticat, măcinat, neted, glasat, semi-fiert sau convertit; producţia de făină din orez -activităţi de măcinare a legumelor pentru obţinerea de făină sau pulbere din legume uscate, din rădăcini sau tuberculi, sau din nuci comestibile -fabricarea produselor din cereale pentru micul dejun -fabricarea amestecurilor de făină şi făină mixtă preparată şi a aluaturilor pentru pâine, prăjituri, biscuiţi sau cozonac Această clasă exclude: -fabricarea făinii şi a pudrei de cartofi,
1031 -măcinarea umedă a porumbului,
1062
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor de morarit
Informații de contact
AdresaSat Ruseni, Borleşti, Neamţ
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
44.268
Profit (Lei)
-31.246
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44.268 | -31.246 | -2.604 | 364.503 | 185.677 | 46.636 | -132.190 | 0 |
| 2024 | 12.952 | -48.540 | -4.045 | 348.598 | 193.887 | 53.767 | -100.944 | 0 |
| 2023 | 4.313 | 0 | 0 | 357.525 | 153.585 | 41.667 | -162.273 | 0 |
| 2022 | 3.709 | 0 | 0 | 320.093 | 153.585 | 29.240 | -137.268 | 0 |
| 2021 | 5.524 | 0 | 0 | 140.010 | 0 | 37.415 | -102.595 | 0 |
| 2016 | 34.381 | 0 | 0 | 61.770 | 0 | 44.548 | -17.222 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-70.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.64%
Lichiditate curentă
0.13
Viteza rotație active
0.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-70.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23.64%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -70.58% | -374.77% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 23.64% | 48.09% | 0% | 0% | 0% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.19
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
324.41 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.19 | 0.05 | 0.02 | 0.02 | 0.15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.77 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 324.41 zile | 674.31 zile | 2120.77 zile | 2085.29 zile | 2194.23 zile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.13
Lichiditate imediată
0.13
Pondere active imobilizate
79.93%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.13 | 0.15 | 0.12 | 0.09 | 0.27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.72 |
| Lichiditate imediată | 0.13 | 0.15 | 0.12 | 0.09 | 0.27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0.72 |
| Pondere active imobilizate | 79.93% | 78.29% | 78.66% | 84.01% | 0% | 0 | 0 | 0 | 0 | 0% |
| Pondere active circulante | 20.07% | 21.71% | 21.34% | 15.99% | 100% | 0 | 0 | 0 | 0 | 100% |
©Firme.ro