Companie
Detalii identificare
Nume firmăANGHECONT EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare26192414 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/486/2009
EUIDROONRC.J39/486/2009
Data înființării06.11.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaConstituţiei nr. 7, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
284.650
Profit (Lei)
84.491
Număr angajați
3
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 284.650 | 84.491 | 7.041 | 103.811 | 82.167 | 166.233 | 144.589 | 3 |
| 2023 | 259.155 | 119.919 | 9.993 | 59.758 | 88.005 | 108.482 | 136.729 | 3 |
| 2022 | 233.090 | 44.333 | 3.694 | 165.508 | 89.141 | 149.533 | 82.028 | 3 |
| 2021 | 223.380 | 82.966 | 6.914 | 57.424 | 84.373 | 142.200 | 179.483 | 3 |
| 2020 | 187.124 | 98.309 | 8.192 | 205 | 90.244 | 199.977 | 290.016 | 3 |
| 2019 | 211.655 | 18.090 | 1.508 | 44.708 | 96.480 | 168.312 | 220.084 | 4 |
| 2018 | 173.350 | 34.762 | 2.897 | 87.387 | 102.717 | 202.717 | 223.047 | 4 |
| 2017 | 114.050 | 38.344 | 3.195 | 1.188 | 6.521 | 173.448 | 189.749 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.44%
Lichiditate curentă
1.6
Viteza rotație active
1.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.44%
Profit net per salariat
28.164 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.68% | 46.27% | 19.02% | 37.14% | 52.54% | 8.55% | 20.05% | 33.62% |
| Marjă profit brut | 30.68% | 47.28% | 20.03% | 38.14% | 53.69% | 10.35% | 23.05% | 37.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.44% | 87.71% | 54.05% | 46.22% | 33.9% | 8.22% | 15.59% | 20.21% |
| Profit net per salariat | 28.164 Lei | 39.973 Lei | 14.778 Lei | 27.655 Lei | 32.770 Lei | 4.523 Lei | 8.691 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.15
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
63.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.15 | 1.32 | 0.98 | 0.99 | 0.64 | 0.8 | 0.57 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 63.76 zile | 74.51 zile | 145.21 zile | 172.3 zile | 283.96 zile | 217.5 zile | 288.52 zile | 407.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 94.883 Lei | 86.385 Lei | 77.697 Lei | 74.460 Lei | 62.375 Lei | 52.914 Lei | 43.338 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.6
Lichiditate imediată
1.6
Pondere active imobilizate
33.08%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.6 | 1.82 | 0.9 | 2.48 | 975.5 | 3.76 | 2.32 | 146 |
| Lichiditate imediată | 1.6 | 1.82 | 0.9 | 2.48 | 975.5 | 3.76 | 2.32 | 146 |
| Pondere active imobilizate | 33.08% | 44.79% | 37.35% | 37.24% | 31.09% | 36.44% | 33.63% | 3.62% |
| Pondere active circulante | 66.92% | 55.21% | 62.65% | 62.76% | 68.91% | 63.56% | 66.37% | 96.38% |
©Firme.ro