Companie
Detalii identificare
Nume firmăEUROCLASS RENT A CAR SRL
Cod unic de înregistrare26208871 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009010926407
EUIDROONRC.J2009010926407
Data înființării11.11.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7711
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional pentru următoarele tipuri de vehicule: -autoturisme şi alte autovehicule rutiere uşoare fără şofer (sub 3,5 tone) Această clasă exclude: -închirierea sau leasing-ul autoturismelor sau autovehiculelor rutiere uşoare cu şofer,
4939
4939
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu autoturisme si autovehicule rutiere usoare
Informații de contact
Adresastr. Serg. Vasile R. Siţă nr. 18A, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
97.936
Profit (Lei)
-78.403
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 97.936 | -78.403 | -6.534 | 150.116 | 33.478 | 3.283 | -110.460 | 2 |
| 2023 | 171.157 | 0 | 0 | 105.562 | 50.944 | 16.936 | -32.058 | 2 |
| 2022 | 167.009 | 6.901 | 575 | 12.527 | 0 | 34.627 | 22.100 | 0 |
| 2020 | 37.883 | 17.333 | 1.444 | 52.536 | 0 | 35.451 | -17.085 | 1 |
| 2019 | 67.614 | 0 | 0 | 104.686 | 0 | 70.268 | -34.418 | 2 |
| 2018 | 48.112 | 0 | 0 | 5.426 | 0 | 11.754 | 6.328 | 1 |
| 2017 | 46.568 | 31.878 | 2.657 | 4.674 | 0 | 21.950 | 17.276 | 1 |
Marja profit net
-80.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.98%
Lichiditate curentă
0.02
Viteza rotație active
2.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-80.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.98%
Profit net per salariat
-39.202 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -80.06% | 0% | 4.13% | 45.75% | 0% | 0% | 68.45% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 5.92% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 70.98% | 0% | 31.23% | -101.45% | 0% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | -39.202 Lei | 0 Lei | n/a | 17.333 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 31.878 Lei |
Viteza rotație active
2.66
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.66 | 2.52 | 4.82 | 1.07 | 0.96 | 4.09 | 2.12 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 13.12 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 48.968 Lei | 85.579 Lei | n/a | 37.883 Lei | 33.807 Lei | 48.112 Lei | 46.568 Lei |
Lichiditate curentă
0.02
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
91.07%
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.02 | 0.16 | 2.76 | 0.67 | 0.67 | 2.17 | 4.7 |