Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERY COPY SRL
Cod unic de înregistrare26249359 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009011207400
EUIDROONRC.J2009011207400
Data înființării23.11.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8219
Această clasă include o gamă variata de activităţi de copiere, pregătire a documentelor şi activităţi specializate de secretariat. Activităţile de copiere/imprimare a documentelor incluse aici acoperă doar activităţi de tipărire într-un număr limitat de exemplare Această clasă include:
-pregătirea documentelor -editarea şi corectarea documentelor -dactilografierea şi procesarea de texte -servicii suport de secretariat -transcrierea documentelor, şi alte servicii de secretariat -scrierea scrisorilor sau CV-urilor -asigurarea închirierii căsuţelor poştale şi alte servicii poştale şi de corespondenţă cum ar fi presortarea, scrierea adreselor, etc. (cu excepţia publicităţii directe prin poştă) -fotocopierea -multiplicarea -heliografierea -alte servicii de copiere a documentelor (fără asigurarea serviciilor de tipărire, cum ar fi tipărirea offset, tipărirea rapidă, tipărirea digitală, servicii de pre-tipărire Această clasă exclude: -tipărirea de documente (tipărirea offset, tipărirea rapidă etc.),
1812 -servicii de pre-tipărire,
1813 -publicitate directă prin poştă,
7311 -servicii specializate de stenodactilografiere, ca înregistrarea lucrărilor tribunalelor,
8299 -servicii de stenografie publică,
8299
-pregătirea documentelor -editarea şi corectarea documentelor -dactilografierea şi procesarea de texte -servicii suport de secretariat -transcrierea documentelor, şi alte servicii de secretariat -scrierea scrisorilor sau CV-urilor -asigurarea închirierii căsuţelor poştale şi alte servicii poştale şi de corespondenţă cum ar fi presortarea, scrierea adreselor, etc. (cu excepţia publicităţii directe prin poştă) -fotocopierea -multiplicarea -heliografierea -alte servicii de copiere a documentelor (fără asigurarea serviciilor de tipărire, cum ar fi tipărirea offset, tipărirea rapidă, tipărirea digitală, servicii de pre-tipărire Această clasă exclude: -tipărirea de documente (tipărirea offset, tipărirea rapidă etc.),
1812 -servicii de pre-tipărire,
1813 -publicitate directă prin poştă,
7311 -servicii specializate de stenodactilografiere, ca înregistrarea lucrărilor tribunalelor,
8299 -servicii de stenografie publică,
8299
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de secretariat, servicii suport si alte activitati de servicii prestate in principal intreprinderilor
Obiect activitateActivitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat
Informații de contact
AdresaAleea Băiuţ nr. 11, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
261.205
Profit (Lei)
20.203
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 261.205 | 20.203 | 1.684 | 155.291 | 106.721 | 181.766 | 134.197 | 2 |
| 2023 | 309.082 | 58.820 | 4.902 | 116.663 | 25.353 | 205.304 | 113.994 | 1 |
| 2022 | 264.572 | 54.934 | 4.578 | 217.319 | 73.945 | 198.161 | 55.174 | 1 |
| 2021 | 200.902 | 69.285 | 5.774 | 8.255 | 22.960 | 216.746 | 231.451 | 0 |
| 2020 | 168.178 | 69.322 | 5.777 | 31.457 | 3.659 | 190.133 | 162.166 | 0 |
| 2019 | 175.384 | 75.347 | 6.279 | 7.698 | 0 | 230.542 | 222.844 | 0 |
| 2018 | 172.691 | 66.453 | 5.538 | 16.890 | 0 | 184.147 | 167.497 | 0 |
| 2017 | 150.409 | 53.503 | 4.459 | 53.369 | 0 | 152.826 | 101.044 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.05%
Lichiditate curentă
1.17
Viteza rotație active
0.91
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.05%
Profit net per salariat
10.102 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.73% | 19.03% | 20.76% | 34.49% | 41.22% | 42.96% | 38.48% | 35.57% |
| Marjă profit brut | 8.59% | 20.06% | 21.75% | 37.14% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.05% | 51.6% | 99.57% | 29.94% | 42.75% | 33.81% | 39.67% | 52.95% |
| Profit net per salariat | 10.102 Lei | 58.820 Lei | 54.934 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.91
Viteza rotație stocuri
1.91
Durata medie încasare creanțe
42.7 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.91 | 1.34 | 0.97 | 0.84 | 0.87 | 0.76 | 0.94 | 0.98 |
| Viteza rotație stocuri | 1.91 | 1.79 | 1.42 | 1.12 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 42.7 zile | 0 zile | 0 zile | 0.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 130.603 Lei | 309.082 Lei | 264.572 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.17
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
36.99%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.17 | 1.76 | 0.91 | 26.26 | 6.04 | 29.95 | 10.9 | 2.86 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.28 | 0.05 | 4.46 | 6.04 | 29.95 | 10.9 | 2.86 |
| Pondere active imobilizate | 36.99% | 10.99% | 27.18% | 9.58% | 1.89% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 63.01% | 89.01% | 72.82% | 90.42% | 98.11% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro