Companie
Detalii identificare
Nume firmăBLANCTRUCKS SRL
Cod unic de înregistrare RO 26255750 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2009001712297
EUIDROONRC.J2009001712297
Data înființării24.11.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaPompelor nr. 4, Loc. Ploieşti | Municipiul Ploieşti, Prahova
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.321.040
Profit (Lei)
61.890
Număr angajați
7
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.321.040 | 61.890 | 5.158 | 206.034 | 128.081 | 204.908 | 128.273 | 7 |
| 2023 | 1.521.454 | 23.320 | 1.943 | 310.770 | 117.920 | 256.347 | 63.497 | 11 |
| 2022 | 1.482.036 | 0 | 0 | 318.734 | 87.146 | 271.764 | 44.703 | 11 |
| 2021 | 1.430.903 | 0 | 0 | 226.114 | 70.405 | 222.009 | 70.827 | 15 |
| 2020 | 1.403.514 | 0 | 0 | 352.905 | 77.761 | 371.470 | 100.863 | 15 |
| 2019 | 1.948.628 | 163.183 | 13.599 | 393.800 | 91.229 | 405.171 | 112.385 | 15 |
| 2018 | 1.719.796 | 76.308 | 6.359 | 489.064 | 69.106 | 362.162 | -50.799 | 14 |
| 2017 | 1.514.232 | 74.639 | 6.220 | 508.966 | 115.033 | 259.535 | -127.107 | 13 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.25%
Lichiditate curentă
0.99
Viteza rotație active
3.97
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48.25%
Profit net per salariat
8.841 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.68% | 1.53% | 0% | 0% | 0% | 8.37% | 4.44% | 4.93% |
| Marjă profit brut | 5.37% | 1.65% | 0% | 0% | 0% | 10.01% | 5.44% | 5.01% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 48.25% | 36.73% | 0% | 0% | 0% | 100% | -150.22% | -58.72% |
| Profit net per salariat | 8.841 Lei | 2.120 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 10.879 Lei | 5.451 Lei | 5.741 Lei |
Viteza rotație active
3.97
Viteza rotație stocuri
287.75
Durata medie încasare creanțe
38.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.97 | 4.07 | 4.13 | 4.89 | 3.12 | 3.93 | 3.99 | 4.04 |
| Viteza rotație stocuri | 287.75 | -32.44 | -30.92 | -43.07 | -37.36 | -52.23 | -44.62 | -38.06 |
| Durata medie încasare creanțe | 38.49 zile | 67.92 zile | 69.41 zile | 57.97 zile | 92.2 zile | 53.03 zile | 79.46 zile | 63.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 188.720 Lei | 138.314 Lei | 134.731 Lei | 95.394 Lei | 93.568 Lei | 129.909 Lei | 122.843 Lei | 116.479 Lei |
Lichiditate curentă
0.99
Lichiditate imediată
0.97
Pondere active imobilizate
38.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.99 | 0.82 | 0.85 | 0.98 | 1.05 | 1.03 | 0.74 | 0.51 |
| Lichiditate imediată | 0.97 | 0.98 | 1 | 1.13 | 1.16 | 1.12 | 0.82 | 0.59 |
| Pondere active imobilizate | 38.46% | 31.51% | 24.28% | 24.08% | 17.31% | 18.38% | 16.02% | 30.71% |
| Pondere active circulante | 61.54% | 68.49% | 75.72% | 75.92% | 82.69% | 81.62% | 83.98% | 69.29% |
©Firme.ro