Companie
Detalii identificare
Nume firmăBIG SIZE CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare26293834 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1992/2009
EUIDROONRC.J22/1992/2009
Data înființării04.12.2009 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
113
Această clasă include:
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
-cultivarea legumelor frunzoase: -anghinare -sparanghel -varză -conopidă şi broccoli -lăptucă şi cicoare -spanac -alte legume frunzoase -cultivarea legumelor pentru fructe -castraveţi şi castraveciori -vinete -tomate -pepeni verzi -pepeni galbeni -alte soiuri de pepeni şi legume pentru fructe -cultivarea legumelor rădăcinoase (inclusiv bulboase sau tuberculi) -morcovi -napi -usturoi -ceapă (inclusiv ceapă franţuzească) -praz şi alte legume aliacee -alte legume rădăcinoase, cu bulbi sau tuberculi -cultivarea ciupercilor şi trufelor -cultivarea legumelor pentru producerea de seminţe, inclusiv seminţe de sfeclă de zahăr şi alte tipuri de sfeclă -cultivarea sfeclei de zahăr -cultivarea altor legume -cultivarea de rădăcinoase şi tuberculi cum sunt: -cartofi -cartofi dulci -manioc -igname -alte rădăcinoase şi tuberculi Această clasă exclude: -cultura ardeiului iute (capsicum sop.) şi a altor plante aromatice şi condimente,
0128 -cultura miceliului de ciuperci,
0130
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si tuberculilor
Informații de contact
Adresastr. Sucidava nr. 11, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
58.158
Profit (Lei)
5.429
Număr angajați
1
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 58.158 | 5.429 | 452 | 721.376 | 369.250 | 503.590 | 216.017 | 1 |
| 2023 | 36.977 | 1.813 | 151 | 663.977 | 336.807 | 473.205 | 210.588 | 1 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 550.154 | 223.771 | 470.605 | 208.775 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 542.232 | 253.944 | 524.531 | 236.243 | 1 |
| 2020 | 45.686 | 0 | 0 | 540.921 | 343.940 | 543.848 | 346.867 | 3 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 499.880 | 395.245 | 567.410 | 462.775 | 2 |
| 2018 | 550.927 | 413.676 | 34.473 | 393.063 | 471.475 | 559.069 | 637.481 | 2 |
| 2017 | 50.666 | 1.349 | 112 | 312.269 | 391.158 | 144.915 | 223.804 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.51%
Lichiditate curentă
0.7
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.51%
Profit net per salariat
5.429 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.33% | 4.9% | 0% | 0% | 0% | 0% | 75.09% | 2.66% |
| Marjă profit brut | 17.18% | 4.9% | 0% | 0% | 0% | 0% | 76.13% | 3.66% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.51% | 0.86% | 0% | 0% | 0% | 0% | 64.89% | 0.6% |
| Profit net per salariat | 5.429 Lei | 1.813 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 206.838 Lei | 675 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
20.46
Durata medie încasare creanțe
3130.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.05 | 0 | 0 | 0.05 | 0 | 0.53 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 20.46 | 13.01 | 0 | 0 | 3.99 | 0 | 20.2 | 0.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 3130.08 zile | 4623.3 zile | 0 | 0 | 3835.59 zile | 0 | 339.12 zile | 67.46 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 58.158 Lei | 36.977 Lei | n/a | 0 Lei | 15.229 Lei | 0 Lei | 275.464 Lei | 25.333 Lei |
Lichiditate curentă
0.7
Lichiditate imediată
0.69
Pondere active imobilizate
42.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.7 | 0.71 | 0.86 | 0.97 | 1.01 | 1.14 | 1.42 | 0.46 |
| Lichiditate imediată | 0.69 | 0.71 | 0.85 | 0.96 | 0.98 | 1.07 | 1.35 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 42.3% | 41.58% | 32.23% | 32.62% | 38.74% | 41.06% | 45.75% | 72.97% |
| Pondere active circulante | 57.7% | 58.42% | 67.77% | 67.38% | 61.26% | 58.94% | 54.25% | 27.03% |
©Firme.ro