Companie
Detalii identificare
Nume firmăLA OLARU SRL
Cod unic de înregistrare RO 2637418 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/2832/1992
EUIDROONRC.J22/2832/1992
Data înființării31.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5630
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă . Această clasă include:
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
-baruri -bodegi -saloane de servit cocktail-uri -discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă) -berării -cafenele -baruri care servesc sucuri de fructe -standuri mobile de vânzare a băuturilor Această clasă exclude: -comerţul băuturilor ambalate/preparate,
47 -comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor,
4799 -activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi,
9329
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorRestaurante si alte activitati de servicii de alimentatie
Obiect activitateBaruri si alte activitati de servire a bauturilor
Informații de contact
AdresaIcuseni, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
219.906
Profit (Lei)
-70.517
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 219.906 | -70.517 | -5.876 | 172.986 | 7.030 | 186.229 | 20.273 | 2 |
| 2023 | 219.137 | 69.871 | 5.823 | 155.835 | 7.656 | 238.969 | 90.790 | 2 |
| 2022 | 288.438 | 6.222 | 519 | 120.274 | 8.284 | 132.909 | 20.919 | 2 |
| 2021 | 229.043 | 5.850 | 488 | 67.702 | 8.910 | 73.489 | 14.697 | 2 |
| 2020 | 171.063 | 0 | 0 | 46.593 | 9.537 | 45.903 | 8.847 | 2 |
| 2019 | 201.618 | 10.014 | 835 | 37.290 | 10.163 | 38.616 | 11.489 | 0 |
| 2018 | 233.636 | 18.454 | 1.538 | 38.962 | 10.790 | 42.636 | 14.464 | 2 |
| 2017 | 102.865 | 0 | 0 | 42.938 | 11.417 | 27.530 | -3.991 | 1 |
| 2016 | 111.529 | 5.526 | 461 | 40.733 | 12.043 | 24.797 | -3.893 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-32.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-347.84%
Lichiditate curentă
1.08
Viteza rotație active
1.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-32.07%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-347.84%
Profit net per salariat
-35.259 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -32.07% | 31.88% | 2.16% | 2.55% | 0% | 4.97% | 7.9% | 0% | 4.95% |
| Marjă profit brut | 0% | 32.84% | 2.97% | 3.53% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -347.84% | 76.96% | 29.74% | 39.8% | 0% | 87.16% | 100% | 0% | -141.95% |
| Profit net per salariat | -35.259 Lei | 34.936 Lei | 3.111 Lei | 2.925 Lei | 0 Lei | n/a | 9.227 Lei | 0 Lei | 5.526 Lei |
Viteza rotație active
1.14
Viteza rotație stocuri
1.7
Durata medie încasare creanțe
8.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.14 | 0.89 | 2.04 | 2.78 | 3.09 | 4.13 | 4.37 | 2.64 | 3.03 |
| Viteza rotație stocuri | 1.7 | 1.1 | 2.76 | 3.37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.01 zile | 22.4 zile | 0 zile | 1.69 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 109.953 Lei | 109.569 Lei | 144.219 Lei | 114.522 Lei | 85.532 Lei | n/a | 116.818 Lei | 102.865 Lei | 111.529 Lei |
Lichiditate curentă
1.08
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
3.64%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.08 | 1.53 | 1.11 | 1.09 | 0.99 | 1.04 | 1.09 | 0.64 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.25 | 0.24 | 0.08 | 0.99 | 1.04 | 1.09 | 0.64 | 0.61 |
| Pondere active imobilizate | 3.64% | 3.1% | 5.87% | 10.81% | 17.2% | 20.83% | 20.2% | 29.31% | 32.69% |
| Pondere active circulante | 96.36% | 96.9% | 94.13% | 89.19% | 82.8% | 79.17% | 79.8% | 70.69% | 67.31% |
©Firme.ro