Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTEXPERT BUSINESS PERFORMANCE SRL
Cod unic de înregistrare26630417 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2512/2010
EUIDROONRC.J40/2512/2010
Data înființării10.03.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaNicolae Tonitza nr. 11, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
292.028
Profit (Lei)
135.207
Număr angajați
1
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 292.028 | 135.207 | 11.267 | 44.132 | 4.457 | 172.117 | 136.407 | 1 |
| 2023 | 298.102 | 94.660 | 7.888 | 42.661 | 14.650 | 119.573 | 95.860 | 2 |
| 2022 | 265.607 | 108.875 | 9.073 | 62.513 | 36.244 | 133.923 | 110.075 | 1 |
| 2021 | 221.745 | 91.643 | 7.637 | 55.371 | 60.753 | 96.333 | 103.285 | 1 |
| 2020 | 175.984 | 63.383 | 5.282 | 64.080 | 83.894 | 43.232 | 64.583 | 1 |
| 2019 | 156.421 | 23.089 | 1.924 | 83.480 | 75.937 | 29.829 | 24.089 | 1 |
| 2018 | 137.539 | 50.920 | 4.243 | 6.706 | 20.947 | 92.787 | 108.192 | 2 |
| 2017 | 102.837 | 56.272 | 4.689 | 895 | 25.630 | 31.641 | 57.272 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
46.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Lichiditate curentă
3.9
Viteza rotație active
1.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
46.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Profit net per salariat
135.207 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 46.3% | 31.75% | 40.99% | 41.33% | 36.02% | 14.76% | 37.02% | 54.72% |
| Marjă profit brut | 47.3% | 32.72% | 41.97% | 42.23% | 36.94% | 15.76% | 38.02% | 57.72% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.12% | 98.75% | 98.91% | 88.73% | 98.14% | 95.85% | 47.06% | 98.25% |
| Profit net per salariat | 135.207 Lei | 47.330 Lei | 108.875 Lei | 91.643 Lei | 63.383 Lei | 23.089 Lei | 25.460 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
198.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.65 | 2.22 | 1.56 | 1.41 | 1.38 | 1.48 | 1.21 | 1.8 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 5866.13 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 198.12 zile | 134.81 zile | 170.07 zile | 56.45 zile | 33.69 zile | 33.87 zile | 19.62 zile | 11.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 292.028 Lei | 149.051 Lei | 265.607 Lei | 221.745 Lei | 175.984 Lei | 156.421 Lei | 68.770 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.9
Lichiditate imediată
3.9
Pondere active imobilizate
2.52%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.9 | 2.8 | 2.14 | 1.74 | 0.67 | 0.36 | 13.84 | 35.35 |
| Lichiditate imediată | 3.9 | 2.8 | 2.14 | 1.74 | 0.67 | 0.36 | 13.84 | 35.35 |
| Pondere active imobilizate | 2.52% | 10.91% | 21.3% | 38.67% | 65.99% | 71.8% | 18.42% | 44.75% |
| Pondere active circulante | 97.48% | 89.09% | 78.7% | 61.33% | 34.01% | 28.2% | 81.58% | 55.25% |
©Firme.ro