Companie
Detalii identificare
Nume firmăROVIOCRIS COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 26647567 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/206/2010
EUIDROONRC.J02/206/2010
Data înființării15.03.2010 - 16 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3109
Această clasă include:
-fabricarea de canapele, canapele extensibile şi fotolii -fabricarea de scaune şi bănci pentru grădină -fabricarea de mobilier pentru dormitoare, sufragerii, grădini etc. -fabricarea de carcase pentru maşini de cusut, televizoare etc.
Această clasă include de asemenea:
-finisarea scaunelor şi băncilor, cum ar fi tapiţarea -finisarea mobilierului cum ar fi : vopsirea, lăcuirea şi tapiţarea Această clasă exclude: -fabricarea de perne, plăpumi cu puf ,
1342 -fabricarea de mobilier din ceramică, beton sau piatră,
2342, 2369, 2370 -fabricarea de lămpi electrice şi echipamente de iluminat,
2740 -fabricarea de scaune pentru autoturisme,
2932 -fabricarea de scaune pentru vagoanele de călători,
3020 -fabricarea de scaune de avion,
3030 -retapiţarea şi recondiţionarea mobilierului,
9524
-fabricarea de canapele, canapele extensibile şi fotolii -fabricarea de scaune şi bănci pentru grădină -fabricarea de mobilier pentru dormitoare, sufragerii, grădini etc. -fabricarea de carcase pentru maşini de cusut, televizoare etc.
Această clasă include de asemenea:
-finisarea scaunelor şi băncilor, cum ar fi tapiţarea -finisarea mobilierului cum ar fi : vopsirea, lăcuirea şi tapiţarea Această clasă exclude: -fabricarea de perne, plăpumi cu puf ,
1342 -fabricarea de mobilier din ceramică, beton sau piatră,
2342, 2369, 2370 -fabricarea de lămpi electrice şi echipamente de iluminat,
2740 -fabricarea de scaune pentru autoturisme,
2932 -fabricarea de scaune pentru vagoanele de călători,
3020 -fabricarea de scaune de avion,
3030 -retapiţarea şi recondiţionarea mobilierului,
9524
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de mobila
Obiect activitateFabricarea de mobila n.c.a.
Informații de contact
AdresaB-Dul Tudor Vladimirescu nr. 106/A, Pâncota, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
382.620
Profit (Lei)
168
Număr angajați
2
Vechime
16 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 382.620 | 168 | 14 | 160.689 | 540.155 | 456.213 | 835.679 | 2 |
| 2023 | 494.274 | 825 | 69 | 123.869 | 549.282 | 410.098 | 835.511 | 2 |
| 2022 | 720.643 | 65.346 | 5.446 | 117.691 | 569.988 | 382.389 | 834.686 | 2 |
| 2021 | 639.048 | 72.840 | 6.070 | 136.798 | 426.362 | 479.775 | 769.339 | 2 |
| 2020 | 656.507 | 136.748 | 11.396 | 91.505 | 369.357 | 418.647 | 696.499 | 2 |
| 2019 | 832.066 | 216.223 | 18.019 | 138.672 | 210.116 | 488.307 | 559.751 | 3 |
| 2018 | 953.121 | 56.721 | 4.727 | 252.213 | 200.354 | 395.592 | 343.733 | 4 |
| 2017 | 969.854 | 164.830 | 13.736 | 429.055 | 202.520 | 513.548 | 287.013 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.02%
Lichiditate curentă
2.84
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.02%
Profit net per salariat
84 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.04% | 0.17% | 9.07% | 11.4% | 20.83% | 25.99% | 5.95% | 17% |
| Marjă profit brut | 2.47% | 1.11% | 10.06% | 12.42% | 22.3% | 27.02% | 6.98% | 17.95% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.02% | 0.1% | 7.83% | 9.47% | 19.63% | 38.63% | 16.5% | 57.43% |
| Profit net per salariat | 84 Lei | 413 Lei | 32.673 Lei | 36.420 Lei | 68.374 Lei | 72.074 Lei | 14.180 Lei | 32.966 Lei |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
1.08
Durata medie încasare creanțe
45.16 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.52 | 0.76 | 0.71 | 0.83 | 1.19 | 1.6 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 1.08 | 1.42 | 2.31 | 1.55 | 1.84 | 2.2 | 3.44 | 3.22 |
| Durata medie încasare creanțe | 45.16 zile | 27.05 zile | 13.67 zile | 32.37 zile | 29.19 zile | 9.91 zile | 32.35 zile | 60.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 191.310 Lei | 247.137 Lei | 360.322 Lei | 319.524 Lei | 328.254 Lei | 277.355 Lei | 238.280 Lei | 193.971 Lei |
Lichiditate curentă
2.84
Lichiditate imediată
0.63
Pondere active imobilizate
54.21%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.84 | 3.31 | 3.25 | 3.51 | 4.58 | 3.52 | 1.57 | 1.2 |
| Lichiditate imediată | 0.63 | 0.51 | 0.6 | 0.5 | 0.67 | 0.79 | 0.47 | 0.5 |
| Pondere active imobilizate | 54.21% | 57.25% | 59.85% | 47.05% | 46.87% | 30.08% | 33.62% | 28.28% |
| Pondere active circulante | 45.79% | 42.75% | 40.15% | 52.95% | 53.13% | 69.92% | 66.38% | 71.72% |
©Firme.ro